Home » Sportas » Lenktynininkas Martynas Samsonas – „Rally Cup Ignalina“ nugalėtojas

Lenktynininkas Martynas Samsonas – „Rally Cup Ignalina“ nugalėtojas

Lenktynininkas Martynas Samsonas – „Rally Cup Ignalina“ nugalėtojas


Gegužės 22 dieną Ignalinoje vyko „Rally Cup Ignalina“ varžybos savivaldybės mero Justo Rasiko taurei laimėti. Į greičio ruožus ralio dalyviai pajudėjo iš Laisvės aikštės, kurioje nuo ryto visą dieną buvo daug šurmulio ir įdomių reginių, o vakare vyko apdovanojimų ceremonija. Apdovanoti geriausiai atskirose ralio įskaitose pasirodę ekipažai bei absoliutus ralio nugalėtojas.

 Absoliučiu ralio nugalėtoju tapo žinomas sportininkas, Lietuvos ir užsienio ralių dalyvis, čempionas Martynas Samsonas su „Ford Fiesta N5“. Jis pergale džiaugėsi kartu su šturmanu Ervinu Snitkumi. Šis ekipažas nugalėjo ir savo R5 automobilių klasėje.

Meras Justas Rasikas taures įteikė ir kitiems, atskirų ralio įskaitų, nugalėtojams.Ralyje dalyvavo ir R5 klasės įskaitoje 3-ąją vietą bei absoliučiąją varžybų 3-ąją vietą laimėjo iš Ignalinos krašto kilęs Vladas Jurkevičius (šturmanas Aisvydas Paliukėnas).

Vienos dienos formato lenktynės buvo itin aukšto lygio sportine prasme. Dalyvavo daugiau nei 50 Lietuvos, Lenkijos ekipažų, prie starto linijos išsirikiavo 8 R5 automobiliai, kuriuos pilotavo ralio čempionai. Pirmuoju numeriu startavo jauniausias Lenkijos ralio čempionas, šiemet dalyvaujantis Europos ralio čempionate lenkas Miko Marczyk, už jo – Lietuvos ralio nugalėtojai, dalyviai Dominykas Butvilas, Martynas Samsonas, Vladas Jurkevičius ir kt. Ralis vyko keturiuose 60 km greičio ruožuose.

Trasos kompaktiškai išdėstytos aplink Ignalinos miestą. Jos ne tik labai vaizdingos, bet ir gana sudėtingos, einančios vingiuotais ir siaurais miškų ir laukų keliukais. Žiūrovai grožėjosi tikrai įspūdingomis akimirkomis.   Paskutinį kartą Ignalinos apylinkių keliukais ralio automobiliai skriejo dar 2005-aisiais. Atgaivinti lenktynes kalvotose ir ežeringose Aukštaitijos apylinkėse nusprendė lenktynininkas Aurimas Eidžiūnas kartu su Visagino automobilių sporto klubo vadovu Tadu Balaišiu. Ignalinos savivaldybės vadovai entuziastingai pritarė šiai minčiai ir padėjo visais reikiamais organizaciniai klausimais. Kaip sakė meras Justas Rasikas, tokie renginiai yra ne tik įdomūs ir sutraukia sporto entuziastus, žiūrovus, bet ir padeda pristatyti gražų Ignalinos kraštą, parodyti jo privalumus.

  Ralį organizuojantis Visagino automobilių ir sporto klubas rūpinosi  varžybų saugumo reikalavimais, užtikrino kelio saugumą dalyviams ir žiūrovams. Buvo įrengti budintys saugos punktai. Organizatoriai taip pat įsipareigojo sutaisyti ralio metu nukentėjusias kelio dangas. Šiuo metu darbai jau vyksta. 

 

Parengė Lina Kovalevskienė, E. Babelio nuotraukos

617 Iš viso matė 6 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.