Home » Gallery » Aktualijos » Garbaus amžiaus ignalinietė išgelbėjo savo kaimynus

Garbaus amžiaus ignalinietė išgelbėjo savo kaimynus

Garbaus amžiaus ignalinietė išgelbėjo savo kaimynus

Joninių naktį Ignalinos rajono Lazinkų kaime gyvenamajame name kilo gaisras ir trūko visai nedaug, kad gaisrų statistika būtų pasipildžiusi dar dviem aukomis. Tik garbaus amžiaus kaimynės dėka namo gyventojai buvo išgelbėti. 88 metų močiutė apie pirmą valandą nakties pabudo nuo keistų garsų už lango. Pašokusi iš lovos pamatė, jog dega kaimyno namas.

Išgąstis buvo toks didelis,  kad net pamiršo skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerį, rinko 110 vietoj 112, tuomet prisiminė, jog turi užsirašiusi Tverečiaus pasienio užkardos telefono numerį (kaimo žmonės dažnai kreipiasi į pasieniečius pagalbos, nes gyvena šalia sienos su Baltarusija, o pasieniečiai dažnai lankosi kaime). Moteris jiems paskambino ir pranešė, jog dega kaimynų namas, o viduje galbūt yra žmonių.

Pasieniečiai tuoj pat apie gaisrą pranešė skubiosios pagalbos tarnyboms ir išskubėjo į nurodytą kaimą. Jiems atvykus, degė jau pusė namo. Smarkiai belsdami į langus, jie prižadino kietai miegančius šeimininkus. Pro duris išeiti jau nebebuvo galima, žmonės buvo ištraukti pro langą. Atvykę ugniagesiai užgesino namą ir pradėjusį degti šalia stovintį ūkinį pastatą.

Leonora Umbražiūnienė savo poelgio visai nesureikšmina. „Visi mano vietoje taip pasielgtų“, –  mostelėjo ranka ir fotografuotis sutiko tik po ilgų įkalbinėjimų. Ignalinos rajono meras ketina asmeniškai padėkoti šiai moteriai, o ugniagesiai jai įrengė autonominį dūmų detektorių ir matomoje vietoje priklijavo skubios pagalbos iškvietimo numerį, kad kitą sykį prireikus  pagalbos lengvai galėtų jį prisiminti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Leonora Umbražiūnienė,apsaugojusi nuo nelaimės du žmones, savo poelgio visai nesureikšmina

379 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.