Home » Gallery » Švietimas » Utenos regioniniame profesinio mokymo centre tarp naujų specialybių – ir suvirintojai

Utenos regioniniame profesinio mokymo centre tarp naujų specialybių – ir suvirintojai

Utenos regioniniame profesinio mokymo centre tarp naujų specialybių – ir suvirintojai

Kristina SAKAITĖ

Birželio 23 d. Utenos regioniniame profesinio mokymo centre (RPMC) vyko dar vienų mokslo metų užbaigimo šventė, diplomai įteikti apie 170 absolventų, įgijusių virėjo, apdailininko (statybininko), automobilių mechaniko, maisto pramonės darbuotojo, konditerio, staliaus, siuvėjo ir apskaitininko specialybes.

Šventėje skambėjo padėkos mokytojams, sveikinimai mokiniams, neapsieita ir be dovanų – Utenos RPMC direktorius Zenonas Alekna mokyklai padovanojo savo išdrožtą koplytstulpį. „Per žiemą obliavau, reikia palikti kažkokį pėdsaką. Gyvenime norėjau būti radijo mechaniku, paskui atsirado medžio darbai“, – apie dar vieną pomėgį kalbėjo centro vadovas.

Kieme pastatytą kūrinį pašventino pernai šią Utenos profesinę mokyklą baigęs kun. Andrius Šukys.

Pasak Z. Aleknos, karantininiai metai ne patys palankiausi mokymosi procesui, tačiau didelio mokinių „nubyrėjimo“ nebuvo. Kalbėdamas apie specialistų parengimą, mokyklos vadovas sakė, kad praktiniai užsiėmimai vyko kaip ir numatyta, nuotoliniu būdu automobilių niekas neremontavo. Mokiniai atliko praktiką mažesnėmis grupėmis pagal specialų grafiką. Utenoje praktinių įgūdžių įgavo ir iš kitų šalies mokyklų atvykę profesinių mokyklų mokiniai pagal ERAZMUS+ programą. Maisto pramonės sektoriniame mokymo centre kepė tortus, šakočius, gamino dešras, skilandžius, atvykę austrai lietuvius mokė austriškos virtuvės paslapčių.

Gausiausios šiemet baigusių grupės – virėjų ir automobilių mechanikų. Pastarieji pasižymėjo ir respublikiniame jaunųjų automechanikų konkurse. Utenos RPMC atstovas pateko tarp 10 geriausių. Lietuvoje automobilių mechaniko specialybės mokosi apie 300 mokinių.

Atsisveikinusios su absolventais šalies profesinės mokyklos jau ruošiasi kitiems mokslo metams. Į Utenos RPMC planuojama priimti 270 jaunuolių, pirmosios grupės jau formuojamos. Būsimi mokiniai domisi ir naujomis specialybėmis, kurias ateinančiais mokslo metais siūlo rinktis mokymo centras – suvirintojo ir socialinio darbuotojo padėjėjo. Jų mokytis gali jaunuoliai, baigę 12 klasių, arba asmenys, jau turintys profesiją, bet norintys įgyti kitą. Pastariesiems už mokslą mokėti nereikės. Mokslas truks dvejus metus, dirbantys žmonės galės sudaryti pameistrystės sutartį.

„Mes seniai bendraujame su darbdaviais, žinome jų poreikius, bet neturėjome suvirinimo dirbtuvių. Dabar savo ir projektinėmis lėšomis įsirengėme bazę. Manau, tai bus populiari programa“, – apie vis dar deficitinę suvirintojo specialybę kalbėjo Z. Alekna.

Anot centro vadovo, Utenoje yra ne viena įmonė, kur suvirintojai galės išbandyti savo praktinius įgūdžius – tai „Nosted mechanika“, „Seifuva“, „Umega“. „Yra daug kitų smulkesnių įmonių, kurioms reikia gerų suvirintojų. Būtent gerų“, – pabrėžia pašnekovas.

Utenos RPMC archyvo nuotraukos

1163 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.