Home » Gallery » Verslas » „Utenos prekyba“ plečia prekių asortimentą – pasirinkimas nustebins ir sveikuolius, ir gurmanus

„Utenos prekyba“ plečia prekių asortimentą – pasirinkimas nustebins ir sveikuolius, ir gurmanus

„Utenos prekyba“ plečia prekių asortimentą – pasirinkimas nustebins ir sveikuolius, ir gurmanus

Lietuvoje populiarėja ūkininkų turgeliai, specializuotos parduotuvės, kur pirkėjai gali nusipirkti natūralesnių, originalesnių ir sveikesnių produktų. Smulkieji gamintojai nevengia eksperimentuoti, stebina pirkėjus neįprastų skonių deriniais. Uteniškiams, norintiems įsigyti išskirtinių gaminių, nebereikės keliauti jų ieškoti į Vilniaus,Kauno turgelius ar specializuotas parduotuves. UAB „Utenos prekyba“ atnaujina prekių asortimentą – didžiųjų Utenos prekybos centrų lentynas papildė ir kas savaitę vis dar pildo keliasdešimties Lietuvos ir užsienio gamintojų produkcija.

Išrankiems pirkėjams – naujienos iš Dzūkijos ir Žemaitijos

Daugiausiai skanių naujienų pirkėjų laukia didžiausiame pagal plotą „Rašės“ prekybos centre, tačiau naujos prekės pasiekia ir „Aukštakalnio“, „Vyturių“ bei „Santakos“ parduotuvių lentynas.

„Stengiamės neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų ir besikeičiančių mitybos įpročių.

Mes kiekvienais metais savo pirkėjams pasiūlome naujienų, kad būtume įdomūs ir patrauklūs, o pirkėjai rastų tų prekių, kurių negali nusipirkti kitose Utenos parduotuvėse arba kad visas dominančias prekes rastų vienoje vietoje. Šiems metams ir vasaros sezonui ypatingai pasiruošėme – norime, kad išskirtinės prekės būtų prieinamos ne tik didžiųjų miestų gyventojams ir Utenos pirkėjui nereikėtų važiuoti į kitus miestus, norint rasti ne masinės gamybos, o išskirtinesnės produkcijos. Orientuojamės į mėsos gaminius, rūkytą produkciją, įdomesnius pieno produktus – sūrius, įvairius užkandžius, žuvies gaminius, konservuotus produktus, išskirtinį aliejų, prieskonius, šaldytus produktus. Lentynas papildėme daugybe įvairių prekių – nuo liofilizuotų produktų iki neįprastais prieskoniais paskanintų mėsos gaminių, įvairiausių užkandžių, padažų, aliejų ir kt.“, – sakė UAB „Utenos prekyba“ direktoriaus patarėja Jurgita Miliauskaitė-Merkienė.

Pirkėjų poreikiai keičiasi, kaip ir kažkada buvęs kuklus tradicinis pirkinių krepšelis, kuriame vis dažniau atsiduria nestandartinės prekės. Atidžiau skaitomos etiketės, nagrinėjama maisto sudėtis, vis daugiau žmonių pirmenybę teikia ne kainai, o kokybiškiems ir sveikesniems produktams be konservantų, taip pat ieško gaminių be gliuteno, veganiškų produktų. Atsižvelgiant į šias tendencijas, keičiasi ir prekių asortimentas.

UAB „Utenos prekyba“, daug metų bendradarbiaujanti su Utenos ir šio regiono ūkininkais bei gamintojais, plėsdama prekių asortimentą, žvalgosi ir į Dzūkijos, pamario krašto bei vidurio Lietuvos smulkiuosius gamintojus.

„Kasdieniu asortimentu, kuris vienodas visose parduotuvėse, šiais laikais nieko nenustebinsi, todėl be būtinųjų prekių, norime pasiūlyti šiek tiek daugiau. Atsinaujiname visose prekių grupėse ir tai ne pabaiga – beveik kiekvieną savaitę pradedame bendradarbiauti su naujais tiekėjais iš visos Lietuvos ir net kaimyninių šalių. Mažesni gamintojai suinteresuoti gaminti išskirtinesnius gaminius ir tą daryti itin gerai, nes jie turi surasti vietą po saule, o mes norime, kad pirkėjai surastų jų gaminius.

Savo pirkėjams siūlome dar daugiau nišinės produkcijos, nes dažnu atveju masinėje gamyboje negalima išgauti kai kurių gaminio savybių. O smulkesnieji gamintojai, pavyzdžiui mėsinės turi savo braižą,
technologiją, sugeba suteikti gaminiams kitokių skonių“, – pastebi J. Miliauskaitė-Merkienė.

Beje, kad išlaikytų savo vietą po saulę, mažieji gamintojai itin stengiasi, nes pirkėjai labai greitai pajaučia, jeigu pasikeičia gaminio kokybė, sudėtis, skoninės savybės. Pavyzdžiui, pirkėjų labai vertinami Anykščių kepyklėlės „Jara Jums“ pyragai, o anykštėnų kepamas „Kuršėnų“ vyniotinis neturi konkurentų, nes vartotojai atskiria, kad gaminyje natūrali varškė, o ne pakaitalai.

Prekybos centro „Rašė“ vedėja Vaida Bučinskaitė, kalbėdama apie naujus gaminius, džiaugėsi, kad naujienos greitai prigyja – savo pirkėją greitai surado dzūkiški mėsos gaminiai, o kadaginė kaimiško rūkymo dešra tapo dzūkišku bestseleriu.

Mėsos gaminių lentynas papildė ne tik dzūkiški mėsos gaminiai, bet ir kitų Lietuvos regionų ūkių ir mėsinių produkcija. Aliejų lentynose rikiuojasi Lietuvoje gaminami aliejai su lydytu (ghi) sviestu, įvairūs aliejų mišiniai, papildyti žolelėmis ir prieskoniais. Tarp aliejų spaudėjų – ir Utenos r. ūkininkai, kurių produkcija tuoj pasieks UAB „Utenos prekyba“ parduotuvių lentynas, taip pat galima įsigyti kanapių ūkyje pagaminto aliejaus, užtepėlių, kanapių miltų.

„Labai populiarūs aliejų mišiniai su žolelėm. Iš daugybės aliejų rūšių kiekvienas randa savo pirkėją. Bet būna, kad ateina močiutė ir prašo senovinio, nerafinuoto saulėgrąžų aliejaus, kad salotos silke kvepėtų – tokį irgi galime pasiūlyti“, – apie pirkėjų skonius ir pageidavimus pasakojo V. Bučinskaitė.

Maisto ir higienos prekių skyriuose – ekologiški gaminiai

Tarp asortimento naujienų – liofilizuotos uogos, arbatos, prieskoniai. Džiovinant šaltyje išlieka gerosios produktų savybės, vitaminai. Sveikesniam gyvenimui pasaldinti UAB „Utenos prekyba“ siūlo ekologiškus agavų, speltos, ryžių, datulių sirupus, mitybą praturtinti galima dilgėlių, spanguolių, kiaulpienių, burokėlių, šaltalankių natūraliai išgautais milteliais.

Sveikata besirūpinantys ir naujų skonių ieškantys pirkėjai turėtų neaplenkti ir pagausėjusio kruopų skyriaus, kuriame – ekologiškos košės su burokėliais, šaltalankiais, burnočiu, topinambais, žirnių košė su morkomis, ekologiški kviečių želmenų milteliai, natūralūs riešutų kremai ir dar daugiau pirkėjus poreikius tenkinančių išskirtinių prekių. Beje, ekologiškų gaminių pirkėjai gali dominančias prekes rasti ne tik maisto skyriuose, bet ir pramoninių bei higienos prekių skyriuose, pvz., natūraliai kvapnių kosmetinių aliejų su kokosu ir vaisiais bei kitų.

Pandemijos laikotarpiu padaugėjo žmonių, gaminančių namuose. Prekybininkai pastebėjo ir dėl to išaugusią kai kurių grupių produktų paklausą – miltų, pyragų mišinių, prieskonių, konservacijos, padažų. Tad gaminantiems namuose pravers kitos prekių asortimento naujienos – padažai be gliuteno, natūralūs pomidorų padažai iš nedidelio šeimos ūkio, ekologiškas kokosų žiedų cukrus, granatų sirupas puikiai tinkantis mėsos marinavimui, dešimtys rūšių prieskonių (turkiškų, rytietiškų), šaltyje džiovintos daržovės.

Lietuvos gamintojų produkciją papildo ir užsienio tiekėjai. Iš Graikijos atkeliauja įvairūs sūriai, sulaukę pirkėjų pripažinimo. Siūlomas itin platus graikiškų alyvuogių pasirinkimas, kurios atkeliauja į Lietuvą po kiekvieno derliaus. Standartinį pirkinių krepšelį UAB „Utenos prekyba“ prekybos centruose galima paįvairinti marinuotomis jūros gėrybėmis, daržovėmis, įdarytomis fetos ir kitais sūriais.

Tai, kad gyvenimo tempas nelėtėja, rodo ir auganti šaldytos produkcijos paklausa. Į šį skyrių „Rašės“ parduotuvėje užsuka skubantys arba nelabai pasikliaunantys savo kulinariniais gebėjimais, taip pat ir tie pirkėjai, kurie savo meniu nori paįvairinti neįprastesniais patiekalais – nuo koldūnų su briediena ar mėlynėmis iki itin gausaus jūros gėrybių pasirinkimo, sraigių, midijų ar omarų.

Vasaros topai ir naujienos

Produktų paklausą diktuoja ne tik mados, gyvenimo būdas, bet ir sezoniškumas. Vasarą be konkurencijos pirkėjai daugiausia renkasi UAB „Utenos prekyba“ gamybos šašlykus. Perkamiausi ir populiariausi – šašlykai su majonezu. Eilės šiuose skyriuose pradeda rikiuotis jau penktadienio popietę ir driekiasi visą savaitgalį – per savaitgalį parduodama keli šimtai kilogramų šių šašlykų. Tačiau labai populiarūs ir kiti marinuoti mėsos gaminiai, pvz., vištiena mango-čili padaže, kiaulienos šonkauliukai alaus marinate. „Vasarą labai mėgstami ir mūsų pačių gaminami užkandžių rinkiniai, salotos, pirkėjams pasiūlėme daug naujų gaminių, pvz., burokėlių karpačo su fetos sūriu, įvairūs troškiniai, aštrios šviežios kiaulienos „Chorizo“ dešrelės, rytietiški kebabai kepimui, keptų daržovių salotos, balti šaltibarščiai ir daug kitų gaminių“, – sakė J. Miliauskaitė-Merkienė.

Vasarą UAB „Utenos prekyba“ parduotuvėse sulaukiama ypač daug pravažiuojančių pirkėjų ir jie džiaugiasi atradę tuos gaminius, kuriuos gali nusipirkti ūkininkų turgeliuose ar specializuotose parduotuvėse, o kai kurie nustemba, kad net sostinėje ne visada randa tokių prekių.

„Tai, kad pirkėjai randa kuo daugiau asortimento ir tą gali padaryti taupydami savo laiką, nes randa kuo daugiau prekių vienoje vietoje mums – stimulas dirbti, ir dar labiau stengtis atsižvelgti į tendencijas, neatsilikti nuo naujovių“, – sakė UAB „ Utenos prekyba“ direktoriaus patarėja Jurgita Miliauskaitė-Merkienė.

UAB „Utenos prekyba“ direktoriaus patarėja taip pat pristatė pirkėjų patogumui atnaujintą „Vyturių“ prekybos centrą ir pakvietė visus apsilankyti. Atnaujintame prekybos centre buvo žymiai išplėstas maisto prekių asortimentas, dalinai atnaujinta prekybinė įranga, pirkėjų patogumui pakeistas prekių išdėstymas, tad nuo šiol dar didesnį asortimentą ir visas naujienas pirkėjai gali rasti atnaujinto „Vyturių“ prekybos centro lentynose.

UAB „ Utenos prekyba“ direktoriaus patarėja Jurgita Miliauskaitė-Merkienė pristato prekių asortimento naujoves
Mėsos mėgėjams – dzūkų gaminiai
Graikiškus sūrius jau pamėgo pirkėjai
Lentynas papildė aliejai su lydytu sviestu (ghy)
Sveikesniems patiekalams skirti spanguolių, šaltalankių, pienių lapų, dilgėlių milteliai
Dažnas neatsisipiria kulinarijos skyriuje gaminamomis salotomis, daržovių troškiniams
Pirkėjų laukia atsinaujinęs „ Vyturių“ prekybos centras
1692 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.