Home » Aplinkosauga » Statybinių atliekų žiedinė ekonomika

Statybinių atliekų žiedinė ekonomika

Statybinių atliekų žiedinė ekonomika

Ar statybinės atliekos yra perdirbamos ?

Kiekvienos atliekos ar tai būtų statybinės ar paprastos, jos visada yra perdirbamos dėl žiedinės ekonomikos. Visi esame matę, kai nenaudojamos atliekos yra prikeliamos naujam gyvenimui. Statybinės atliekos nėra jokia išimtis, tik jos yra labiau teršiančios gamtą. Iš esmės kiekvienas miestas ar miestelis turi stambiu atliekų perdirbimo centrus kuriuose yra rūšiuojama ir perdirbama. Tarkime betoniniai luitai yra susmulkinami į smulkią skaldą, mediena yra paverčiama į pjuvenas iš kurių yra gaminami baldai ir daug kitų statybinių medžiagų kurios prisikelia antram gyvenimui.

Kodėl statybinės atliekas verta perdirbti ?

Statybinės atliekos arba bet kokios atliekos buvo sumanytos perdirbti dėl vienos esminės priežasties, jog tai yra žiedinė ekonomika, o kas yra žiedinė ekonomika, tai yra kai atliekas prisikelia dar karta ir jos panaudojamos yra antrą kartą. Kitas atvejis mes taip išsaugome gamta, tai yra dėl ekologinių prasmių. O galiausiai kiekvienas verslininkas iš tokio perdirbimo uždirba pinigus ir skatina ekonomika, nes yra sukuriamos darbo vietos.

Švarista atliekos

Ar statybines atliekos teršia gamtą ?

Bet kokios tai būtų atliekos gamtai tikrai ne padeda. Vis labiau yra manoma, kad bet kokios atliekos gamtai vienais ar kitais atvejais kenkia, nes yra apdirbtos cheminiais būdais, o chemiškai apdorotos medžiagos aliną pačia gamtą. Nors ir mes nematome to alinančio gamtos mąsto, gal mes jo net ir nepamatysime, bet vis dėl to mes tai darome dėl savo vaikų ir anūkų. Jie turi gyventi švarioje aplinkoje, todėl buvo sugalvota statybines atliekas perdirbti ir tausoti gamta. Tausodami gamta ir perdirbdami atliekas mes laimime dvigubai.

Kas moka už statybinių atliekų išvežimą ?

Ar esate kada nors susimąstę kas moka už išvežamas statybines atliekas. Žinokite jog nieko nėra nemokamo ir t.t. Kiekvienas iš mūsų susimoka už tokių atliekų išvežimą, gal ir netiesioginę prasme, bet taip jau yra, kad niekas nieko už dyko nedaro. Arba jums patiems yra įskaičiuota į darbo kaina, arba tai yra koks nors brangus metalas, kurį statybininkai išveža ir priduoda į metalo supirkimo punktą, bet kokiu atveju jūs vis tiek pralošite. Išlošite tik tai, kad jums nereikės sukti galvos kur reikėtų dėti statybines atliekas.

Kas gresia už atliekų neišvežimą ?

Kiekvienas statybos darbininkas ar remonto teikiantis paslaugas žmogus yra atsakingas už jūsų senų atliekų pašalinimą. Labai gerai, jog tai yra ne rekomendacija, bet privalomas dalykas, todėl statybininkai yra įpareigoti. Aišku galima ir susitarti, jog atliekos būtų neišvežtos, nes jūs nenorite, kad jums tai įskaičiuota į darbų sąmatos sąskaitą. Tokiais atvejais visada galioja žodinis susitarimas.

Reklama

242 Iš viso matė 5 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.