Home » Miesteliai » Savaitgalį visi keliai vedė į Kuktiškes

Savaitgalį visi keliai vedė į Kuktiškes

Savaitgalį visi keliai vedė į Kuktiškes

Rūta VILDŽIŪNAITĖ

Rugpjūčio 14 dieną Kuktiškėse vyko tradicinė šventė „Visi keliai veda į Kuktiškes“. Renginio svečius pasitiko Kuktiškių seniūnijos kaimyninių bendruomenių floristinių kilimų paroda, jie buvo

, kviečiami įsigyti lauktuvių kaimiškame turgelyje, sudalyvauti sporto varžybose, vaikų laukė paruoštos menų dirbtuvės.

Oficialios dalies metu buvo sveikinami šventėje dalyvaujantys Kuktiškių garbės piliečiai: Gražina Bivainienė, Genovaitė Šnurova, Laimutė Kleinienė, Monsinjoras Juozas Čeberiokas, Anelė Araminienė, Justinas Navlickas, Pranas Treinys, Jonas Burokas. Antano Čiužo ir Stanislovo Maciulevičiaus atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Taip pat pasveikinti jubiliatai: kuktiškietės Ona Bulkienė, švenčianti 95 metų jubiliejų, ir Janina Laurinavičienė, švenčianti 90 metų jubiliejų, 80 metų jubiliejus švenčiantys Elena Peluritienė iš Raudoniškio kaimo, Albinas Juotka ir Juozas Matiukas iš Kuktiškių miestelio, Ona Zenė Marauskienė iš Bareišių kaimo, Jonas Vitkus iš Kačiūnų kaimo, Vytautas ir Olė Deveikienė iš Kačiūnų kaimo. Kuktiškių seniūnas Aistis Kukutis pasveikino ir tris šeimas, susilaukusias naujagimių.

Pasveikintiems žmonėms buvo rišamos juostos, įteikiamos gėlės ir ypatinga dovana – knyga. apie Kuktiškių krašto gyventojus. Garbingas šios šventės svečias prof. Algirdas Valiulis tardamas padėkos žodį sakė, kad jo tėvas Kazys Valiulis, buvo tikras kuktiškietis. Jo tėvai ir seneliai palaidoti čia, ant kalnelio. Tėvas visą gyvenimą rinko įvairius žmonių pasakojimus ir prisiminimus, o 1999 m. išleido knygutę. Po tėvo mirties 2002 m. artimieji, suradę šūsnį sąsiuvinių, kuriuose buvo prirašyta įvairių istorijų, pasirūpino, kad tie pasakojimai sugultų į dar vieną knygą. Šventės metu ši knyga ir buvo įteikta jubiliatams.

Po oficialios dalies vyko Ignalinos linijinių šokių kolektyvo „Viva-Mamba“ pasirodymas, koncertavo Molėtų krašto liaudiškos muzikos kapela „Ežerija“, armonikierių duetas – Mindaugas Didžiokas ir Lukas Gaižutis, Jolanta Kriaučiūnienė ir grupė „Kometos“ bei grupė „Tautinis brandas“.

Pasak Kuktiškių seniūno Aisčio Kukučio, pasiruošimas šiai šventei prasidėjo jau nuo pavasario – iš pradžių smulkūs darbai bei atlikėjų kvietimas, o pagrindinis darbas – likus savaitei iki šventės. Organizaciniais klausimais padėjo savanoriai ir bendruomenės nariai.

Šventėje pasveikinti jubiliejines sukaktis švenčiantys Kuktiškių seniūnijos gyventojai / Rūtos Vildžiūnaitės nuotraukos
Renginyje susitiko čia gyvenantys ir ir trumpam į tėviškę sugrįžę kuktiškiečiai

Renginio dalyvius pasveikino Kuktiškių seniūnas Aistis Kukutis
Medžiotojų klubo „Krašuona“ atstovai vaišino užkandžiais su žvėriena

931 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.