Home » Šeimai ir namams » Glausta akių makiažo istorija

Glausta akių makiažo istorija

Glausta akių makiažo istorija

Akys yra ne tik sielos langai, bet ir galingos bendravimo priemonės. Paprastas žvilgsnis gali atskleisti tikruosius jo siuntėjo ketinimus. Visais laikais makiažas vaidino svarbų vaidmenį pabrėžiant akis. Istorines epochas ir laikotarpius galima atpažinti stebint konkrečias spalvas, tendencijas ir stilių, naudojamus akims puošti.

Šimtmečius blakstienoms, vokams ir antakiams tamsinti buvo naudojami juodi pigmentai – kaliai.

Egipto moterų akių makiažas

Egiptiečiai turėjo daugybę antakių dažų variantų. Į labai egzotiškus mišinius buvo dedama krokodilo žemė ir asilo kepenys, kurios buvo suvyniojamos į “dažų kamuoliukus”. Dažniausiai buvo gaminami iš malachito, galenito vario, geležies mangano ir švino.

Rekomenduojame: APRAISE® profesionalūs antakių ir blakstienų dažai,Nr. 3.1, šviesiai rudi, 20 ml iš Vitrinapro.lt

Šie mineralai buvo sumalami akmenine plokštele ir laikomi kriauklėse arba nedideliuose alabastro induose. Tai buvo nebrangūs akių dažai, gaminami deginant žvakę ir renkant nuo liepsnos likusius juodus suodžius. 1909 m. Londono baleto spektaklyje buvo naudojami stiprūs akių šešėliai ir blakstienų tušas, o tai paskatino didelį šių produktų pardavimą. 1910 m. kosmetika buvo pradėta gaminti ne namuose, o komerciniais tikslais. Aukštesniųjų klasių atstovai pirmenybę teikė akių šešėliams, o akių šešėlių spalvos buvo derinamos prie drabužių. Taip pat buvo pradėtos naudoti aukso ir sidabro akių šešėlių spalvos, tinkančios prie vakarinių drabužių.

Išvydusios, kaip rusų šokėjos scenoje naudoja sunkesnį akių makiažą, Elizabeth Arden ir Helena Rubinstein įkvėpė savo turtingesnėms klientėms sukurti drąsų akių makiažą. Helena Rubinštein savo biografijoje rašė: ” Eksperimentavau privačiai ir iš scenos asmenybių gavau daug vertingų pamokų, kurių savo ruožtu išmokiau keletą drąsesnių savo klienčių. Jos paskleidė žinią, ir aš žinojau, kad netrukus bus nuverstas dar vienas grožio barjeras”.

Akių makiažas po Pirmojo pasaulinio karo

Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje vyrams skirti plaukų dažai, vadinami mascaro, buvo paversti žodžiu mascara ir perparduodami su nauja paskirtimi: pagražinti ir patamsinti blakstienas[ ankstyvasis blakstienų tušo išradėjas buvo T. L. Williamsas, sukūręs “Maybelline”, pavadintą jo išradingos sesers Mabel vardu

Aktorės suvaidino svarbų vaidmenį plintant blakstienų tušo naudojimui. Jų išraiškingos akys buvo viskas, ką jos turėjo, kad perteiktų emocijas nebyliajame ekrane. Blakstienų tušo naudojimas blakstienoms pailginti buvo būdas svarbioms akims užimti centrinę vietą kameros stambiu planu.

Theda Bara (1917 m. Kleopatros filmo “Kleopatra” žvaigždė) pirmoji pradėjo naudoti Helenos Rubinstein išpopuliarintą akių tušą. jos tamsiai apvestos akys tapo jos firminiu ženklu, kurį ji nešiojo ekrane ir už jo ribų. Ši išvaizda buvo tokia revoliucinga, kad apie ją rašė didžiausi laikraščiai.

Akių makiažas.

1920-aisiais Maksas Faktorius išrado blakstienų tušo versiją, pavadintą “Cosmetique”. Jo specialiai Holivudo aktorei Clarai Bow sukurta formulė buvo vaškinė medžiaga, supakuota į ploną folijos ritinėlį, kuris priminė storą pieštuką.

Ši priemonė buvo naudojama atpjovus gabalėlį ir ištirpdžius virš liepsnos, tada į karštą vašką įmerkus apelsino lazdelę ir judesiais aukštyn užtepus ant blakstienų.

Ankstyvieji akių makiažo priemonių išradimai.

1923 m. išrastas blakstienų rietimo prietaisas “Kurlash”. Jis buvo brangus, o jo naudojimas pareikalavo daug laiko. Rezultatams pasiekti reikėjo dešimties minučių kiekvienai akiai. Kaip pirmasis tokio tipo prietaisas jis sulaukė pagyrų ir pripažinimo, nes suteikė blakstienoms “garbanotumo” ir išryškino jas ant veido. 1920 m. antakių pieštukas išpopuliarėjo po to, kai buvo patobulintas naudojant naują formulę, kurią sudarė hidrintas medvilnės sėklų aliejus. Dėl šios naujos sudedamosios dalies tekstūra ir jos tepimas tapo švelnesni, be to, ji neleido plisti bakterijoms.

Antakių pieštukas ir blakstienų tušas buvo mėgstamiausi daugelio aktorių daiktai. Gretos Garbo šviesiai šviesios blakstienos ir antakiai buvo paryškinami naudojant blakstienų tušą ir akių pieštukus.

Reklama

138 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.