Home » Gallery » Pramogos » Į Anykščių miškus kvies klausytis elnių bliovimo, į Labanoro girią – varžytis grybautojus

Į Anykščių miškus kvies klausytis elnių bliovimo, į Labanoro girią – varžytis grybautojus

Į Anykščių miškus kvies klausytis elnių bliovimo, į Labanoro girią – varžytis grybautojus

Aplinkos ministerija ir  Valstybinių miškų urėdija (VMU) kviečia drauge švęsti Miškininko dieną, kuri kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį, ir apsilankyti šiai progai skirtuose renginiuose. VMU regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje rugsėjį jų vyks beveik 30 – ir stumbriukų krikštynos, ir elnių baubimo seansai, ir grybų rinkimo varžytuvės.

Visi norintieji galės pasigrožėti miškininkų įrengtais ir tvarkomais pažintiniais takais, parkais, giriomis, išgirsti pasakojimus apie juos žygiuose pėsčiomis ar dviračiais, dalyvauti ekskursijose, edukacinėse programose. Bus galima aplankyti ir informacinius kai kurių VMU regioninių padalinių centrus, apžiūrėti jų ekspozicijas arba praleisti dieną girininkijoje ir sužinoti, ką kasdien veikia miškininkai.

Visuomenė kviečiama dalyvauti ir grybų rinkimo čempionate, kuris vyks Labanoro girioje rugsėjo 14 d. 10 val. Registruotis tel. +370 686 15426 .

Dar viena unikali pramoga – pasiklausyti elnių baubimo miške. Tai bus galima padaryti ir VMU Anykščių regioniniame padalinyje rugsėjo 23 d. 19 val. Mikierių k. 12, Andrioniškio sen. Registracija telefonu: +370 623 80527 .

Norintieji sužinoti, kaip nuo sėklos užauginamas medelis, laukiami Panevėžio regioniniame padalinyje arba edukacinėje programoje „Iš kur atsiranda miškas“, kuri vyks Žaiginio medelyne netoli Raseinių. Kretingos padalinys taip pat kviečia į ekskursiją po medelyną. Gyventojai, šeimos su vaikais kviečiami prisidėti ir prie ilgametės stumbriukų krikštynų tradicijos Pašilių stumbryne.Į renginius būtina registruotis.

Parengta pagal VMU pranešimą

Redakcijos archyvo nuotrauka
207 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.