Home » Nelaimės » Pasieniečių sraigtasparnio įgula surado miške pasiklydusią 87-erių senolę

Pasieniečių sraigtasparnio įgula surado miške pasiklydusią 87-erių senolę

Pasieniečių sraigtasparnio įgula surado miške pasiklydusią 87-erių senolę

Ketvirtadienį vėlai vakare VSAT Aviacijos valdyboje buvo gautas policijos pranešimas apie tai, kad Zarasų rajone iš namų išėjo ir iki to laiko negrįžo moteris. Pirminiais duomenimis, 87-erių senolės šviesiu paros metu vykdyta paieška buvo nesėkminga, todėl prireikė pasieniečių pagalbos.

Apie 22 val. 30 min. iš VSAT aviacijos bazės Trakų rajono Paluknio miestelyje paieškai pakilo pasieniečių sraigtasparnis „EC 145“, aprūpintas modernia termovizorine ir kita įranga.

Netrukus numanomame moters dingimo rajone iš oro buvo buvo pradėti paieškos veiksmai. Jie netruko ir valandos, kai tikrindami miško masyvą VSAT aviatoriai pastebėjo ten esančią senolę. Ji sėdėjo ant žemės, buvo sąmoninga, šiek tiek judėjo.

Pasieniečių sraigtasparnis pakibo virš miško toje vietoje. VSAT pareigūnai palaikė ryšį su prie miško atvykusiais policininkais, kuriuos tamsoje nukreipinėjo į moters buvimo vietą. Taip šie netrukus pasiekė nelaimėlę ir ją išgabeno iš miško.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai pasieniečiams tenka ieškoti miške pasiklydusių garbaus amžiaus žmonių. Prieš porą savaičių Ignalinos rajone pasiklydusią 81-erių moterį pasieniečiai surado panaudoję tarnybinį droną. Į mišką grybauti išėjusi senolė naktį praleido po medžiais, kur slėpėsi nuo darganos.

Po vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardoje gautas pranešimas iš policijos. Pasieniečiai sužinojo, kad grybauti dar dieną išėjusi į namus negrįžo 81-erių Ignalinos rajono gyventoja.

Senolės paieškai į numanomą jos dingimo rajoną nedelsiant buvo išsiųsta užkardos sargyba ir pasieniečių kinologas su tarnybiniu šunimi. Apieškojusi šalia moters gyvenamosios vietos esančią miškingą teritoriją ir apylinkes komanda jos neaptiko. Tris valandas užtrukusią paiešką apsunkino tamsa ir nepalankios oro sąlygos.

Ieškoti dingusiosios pasieniečiai vėl leidosi trečiadienio rytą, kai prašvito. Tai darė grupė VSAT pareigūnų bei kinologė su tarnybiniu šunimi, taip pat moters artimieji ir aplinkiniai gyventojai. Vietovės žvalgymui iš oro buvo pasitelktas pasieniečių naudojamas dronas.

Medžiais apaugusioje laukymėje buvo aptiktas nelaimėlės dviratis. Tai buvo ženklas, kad judama tinkama kryptimi. Netrukus vietovę žvalgant iš drono ir taip koordinuojant paieškos grupės veiksmus, rasta ir pati dingusi senolė. Ji buvo sąmoninga ir pasieniečiams paaiškino, kad pasiklydusi naktį praleido po medžiais, slėpdamasi nuo darganos. Medikų pagalbos Ignalinos rajono gyventojai neprireikė.

Tiesiąja nuo kaimo, kur moteris gyvena, iki vietos, kur ji buvo aptikta, yra maždaug kilometras.

Pasiklydusią grybautoją VSAT pareigūnai parvežė į namus.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija

212 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.