Home » Nusikaltimai » Nuteistas Utenos ir Vilniaus bažnyčiose iš aukų dėžučių vogęs vyras

Nuteistas Utenos ir Vilniaus bažnyčiose iš aukų dėžučių vogęs vyras

Nuteistas Utenos ir Vilniaus bažnyčiose iš aukų dėžučių vogęs vyras

            Utenos apylinkės teismas pripažino kaltu vyrą, vogusį iš Vilniuje ir Utenos mieste esančių bažnyčių aukų dėžučių ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – vyras privalės neatlygintinai išdirbti 100 val. valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, bei 8 mėnesius būti namuose nuo 22.00 val. iki 6.00 val.

  Nuteistasis J. K. dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino visiškai. Nurodė, kad panaudojęs savadarbį įrankį – plastmasinį tvirtinimo dirželį, apklijuotą lipnia juosta, įkišo jį per užrakintos aukų dėžutės angą ir ištraukė prilipusias nenustatyto norminio dydžio kupiūras. Tokiu būdu iš Vilniuje esančios Šv. Juozapo bažnyčios pagrobė žmonių paaukotus ne mažiau kaip 20 Eur grynųjų pinigų,  o iš Utenoje esančios Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčios – ne mažiau kaip 400 Eur grynųjų pinigų.

    Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato tyrėjai nustatė, kad 29-erių Panevėžio rajono gyventojas į aukas kėsinosi trečią kartą sugrįžęs į sostinės Švento Juozapo bažnyčią, tačiau pavogti pinigų nepavyko, nes buvo sulaikytas kunigų.

Kaip skelbia Vilniaus apskrities VPK, ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai surinko nemažai įkalčių, įrodančių jo nusikalstamą veiklą. Išimtose įtariamojo skaitmeninėse laikmenose buvo užfiksuoti pavogti pinigai. Tyrimo metu paaiškėjo, kad šis vyras nuo 2021 m. pradžios važinėjo po įvairius Lietuvos miestus ir lankėsi bažnyčiose – apžiūrėdavo aukojamų pinigų buvimo vietas, pasirinkdavo palankiausią bažnyčią vagystei daryti, o vėliau dar kartą atvykdavo vogti. Nors savadarbiu įrankiu išlaužus aukų dėžutes, pinigai, juos betraukiant, dažnai būdavo suplėšomi, vienos vagystės grobis siekė net 790 eurų.

2019 m. gruodžio mėn. Vilniaus apylinkės teismas šį vyrą pripažino kaltu dėl pasikėsinimo iš Santaros klinikų koplyčios pavogti paaukotus pinigus. Be to, jis 2014 m., 2018 m. ir 2019 m. buvo teistas Didžiojoje Britanijoje ir Austrijoje už tokias pat vagystes.

Vilniaus apskrities VPK nuotrauka

967 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.