Home » Gallery » Aktualijos » „Auksinė krivūlė“ – nelegalius migrantus laikinai priglaudusiai Ignalinos r. savivaldybei

„Auksinė krivūlė“ – nelegalius migrantus laikinai priglaudusiai Ignalinos r. savivaldybei

„Auksinė krivūlė“ – nelegalius migrantus laikinai priglaudusiai Ignalinos r. savivaldybei

Antradienio vakarą Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre vykusiame renginyje įteikti svarbiausi metų apdovanojimai. Lietuvos savivaldybių asociacija jau šešioliktus metus organizuoja ceremoniją, kurios metu apdovanojamos konkrečiose srityse nusipelniusios savivaldybės. Šiais metais ministerijų, verslo atstovai„Auksines krivūles“ įteikė šešiolikai savivaldybių.

„Už iniciatyvas gerinant bendruomenės saugumą“ apdovanota Ignalinos rajono savivaldybė.

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikdamas apdovanojimą sakė, kad savivaldybės šiais metais susidūrė ne su viena ekstremalia situacija. Pandemija, jos valdymas, apribojimai palietė visas 60 savivaldybių.

Nuo liepos mėnesio, kai į šalį plūstelėjo nelegalūs migrantai, nenumatytų išbandymų teko patirti 12 savivaldybių, kurios turėjo priimti, apgyvendinti migrantus, nuraminti vietines bendruomenes ir pasirūpinti jų saugumu.

Pasienyje esanti Ignalinos rajono savivaldybė nuo liepos mėnesio buvusių mokyklų patalpose Linkmenyse ir Kazitiškyje priglaudė kelis šimtus nelegaliai sieną kirtusių migrantų.

Ignalinos metras Justas Rasikas atsiimdamas apdovanojimą dėkojo Vidaus reikalų ministerijos pareigūnams už pagalbą riaušių metu ir sprendžiant kitas problemas dėl neteisėtos migracijos. „Buvo labai sunku, pirmos trys savaitės varė visus iš proto. Bet į į priekį mus varė jausmas, kad turime padėti. Mūsų nereikėjo prašyti ir įkalbinėti. Esame pasienio savivaldybė, teritorija, į kurią ateina migrantai, jaučiame pareigą prisidėti prie Lietuvos ir ES saugumo“.

Pasak J. Rasiko, pirmos trys savaitės buvo ieškojimas, kai teko sugalvoti, kaip išeiti iš esamos situacijos, tačiau savivaldybės, kurios prisidėjo suvaldant migrantus, tapo daug tvirtesnės.

Utenos apskrities žinių“ informacija

Vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius įteikia apdovanojimą Ignalinos r. merui J. Rasikui / Renginio organizatorių nuotraukos

157 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.