Home » Šeimai ir namams » Stalo serviravimas: kokie serviravimo įrankiai ir indai yra būtiniausi?

Stalo serviravimas: kokie serviravimo įrankiai ir indai yra būtiniausi?

Stalo serviravimas: kokie serviravimo įrankiai ir indai yra būtiniausi?

Gražiai paserviruotas stalas yra vienas iš jaukumą ir puikią atmosferą namuose sukuriančių atributų. Teigiama, kad tinkamai ir stilingai paserviruotas stalas net maistą gali padaryti skanesniu ir leisti juo labiau mėgautis. Negana to, stalo serviravimo reikmenys puikiai prisideda prie namų stiliaus ir dizaino išpildymo, gali tapti išskirtiniu namų dizaino akcentu. Taigi, nesumeluosime sakydami, kad tai vienas iš svarbiausių stilistinių bei labai praktiškų ir naudingų elementų namuose. Tačiau, stalo serviravimo reikmenų pasirinkimas yra be galo platus, todėl, tiems, kurie pirmą kartą ieško kuo paserviruoti namų stalą, gali būti išties sudėtingą. Specialistai teigia, kad yra keletas pagrindinių elementų, kurie yra būtiniausi norint tinkamai, gražiai ir stilingai paserviruoti stalą. Tad, šiame straipsnyje aptarsime šiuos pagrindinius ir būtiniausius stalo serviravimo elementus. 

Indai

Lėkštės, dubenėliai bei kitų tipų indai yra neatsiejama ir būtina stalo serviravimo dalis. Tai pagrindiniai reikmenys, kurie yra būtini tinkamam ir patogiam maisto valgymui. Dėka plataus tipų ir stilių pasirinkimo, kiekvienas gali rasti tokius indus, kurie labiausiai dera ne tik prie namuose vyraujančio stiliaus, bet ir atitinka namų šeimininkų skonį. Klasika laikomos baltos, porcelianinės lėkštės ir dubenėliai. Tai elegancija ir prabanga spinduliuojantys indai, kurie puikiai dera prie bet kokio namų stiliaus ir tinka net ištaigingiausiai vakarienei. Tačiau, naudingi žinoti ir tai, kad lėkštės ir visi kiti indai gali būti skirtingų tipų bei naudojami skirtingiems tikslams. Namuose būtina turėti dideles, pagrindinio patiekalo lėkštes, taip pat, dubias lėkštes sriuboms, makaronams bei troškiniams. Būtinos ir salotų bei desertų lėkštės, kurios yra mažesnės savo dydžiu. Tinkamai paserviruotam stalui naudingos ir specialios lėkštės duonai, sviestui. Tokius indus galite pirkti atskirai arba pasirinkti patogų ir praktišką stalo serviravimo indų servizą. Norintiems kažko modernaus ir išskiriančio, puikiai tiks unikalios, įvairių spalvų lėkštės. Ypač madingos ir populiarios yra juodos lėkštės, kurios stalui suteikia išskirtinį ir modernų įvaizdį, o patiektas maistas jose, įgauna visiškai kitokį vaizdą. 

Taurės ir puodeliai 

Taurės ir puodeliai yra neatsiejama ir būtina  stalo serviravimo dalis. Be jų, negalėtume patogiai ir tinkamai mėgautis mėgstamiausiais gėrimais. Svarbu, kad namuose turėtumėte pakankamai  arbatos ir kavos puodelių bei prie jų derančių lėkštučių. Patogiausia įsigyti puodelių ir lėkštučių servizus – tokiu būdu galėsite džiaugtis vienodais ir gražiais puodeliais, paserviruotais ant stalo. Vėl gi, klasika yra laikomi vienspalviai, balti, dažniausiai, porcelianiniai puodeliai. Tačiau, galite rinktis ir kitų stilių bei dizainų puodelius, tik svarbu, kad jie tarpusavyje derėtų su turimomis serviravimo lėkštėmis bei indais. Nepamirškite ir taurių skirtų tauriesiems gėrimams ir kokteiliams. Taurių pasirinkimas priklauso nuo to, kokius gėrimus dažniausiai vartojate. Jei tai vynas – jums bus reikalingos vyno taurės. Šampano mėgėjai turėtų rinktis specialiai šampanui skirtas taures. Visos taurės, dažniausiai, būna permatomos, stiklinės, todėl, puikiai dera prie kitų stalo serviravimo elementų. Nepamirškite ir stiklinių, kurios naudingos vandeniui bei kitiems gėrimams serviruoti. Stiklinės gali būti įvairiausių formų ir spalvų, o geriausia jas derinti prie stalo serviravimo indų bei taurių stiliaus. 

Įrankiai 

Patogiam ir taisyklingam maisto valgymui svarbūs ir būtini – stalo serviravimo įrankiai. Be šakučių, peilių, šaukštų ir šaukštelių būtų sunku įsivaizduoti gražiai ir stilingai paserviruotą stalą. Stalo įrankiai, kaip ir kiti serviravimo reikmenys, gali būti įvairiausių stilių ir dizainų. Klasikiniais laikomi sidabriniai, blizgūs, nerūdijančio plieno įrankiai, kurie puikiai dera prie visko. Moderniam įvaizdžiui sukurti puikiai tinka matiniai, auksiniai ar net juodi stalo serviravimo įrankiai, kurie gali tapti išskirtiniu stalo akcentu. Tačiau, būtina žinoti, kad stalo įrankiai, taip pat, būna ir skirtingų tipų. Tad, namuose geriausia turėti šakutes ir peilius skirtus pagrindiniam patiekalui, taip pat, nereikėtų pamiršti ir specialiai žuvies patiekalams valgyti skirtų peilių. Būtini yra valgomieji ir desertiniai šaukštai bei arbatiniai šaukšteliai. Nepamirškite ir specialių įrankių salotų bei desertų valgymui bei pasirūpinkite įrankiais, skirtais maisto dėjimui į lėkštes. Tokie įrankiai puikiai užpildys stalą ir suteiks jam užbaigtumo įvaizdį. 

Reklama

91 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.