Home » Šeimai ir namams » Kokį šildymo būdą pasirinkti sodyboje, kad ji džiugintų ištisus metus?

Kokį šildymo būdą pasirinkti sodyboje, kad ji džiugintų ištisus metus?

Kokį šildymo būdą pasirinkti sodyboje, kad ji džiugintų ištisus metus?

Dažnai žmonės įsigyja sodybas už miesto su tikslu ten praleisti vasaras ar vėlyvus pavasarius, o šaltuoju metų laiku vis tiek grįžta į nuolatinę gyvenamąją vietą. Vis dėlto pastaraisiais metais, kai pasaulio ritmas buvo sustojęs dėl pandemijos, daugelis turbūt pradėjo svarstyti, kad norėtų turėti galimybę bet kada pabėgti iš miesto kiaurus metus.

Deja, tai padaryti daug sunkiau, jei name nėra įrengtas tinkamas šildymas. Kokybiškas šildymas yra be galo svarbus komfortiškam gyvenimui. Kaip tai padaryti kokybiškai ir ilgaamžiškai? Iš kokių variantų galima rinktis? Kokie jų privalumai ir trūkumai? Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ko mums iš tiesų reikia, nes skirtingiems namams efektyviausiai veikia skirtingos šildymo technikos.

Šildymas dujinio katilo pagalba

Vienas iš šildymo variantų – dujiniai katilai. Pasirinkus tokį būdą jūsų namui šilumą užtikrins Adma, parduotuvėje rasite platų pasirinkimą įvairios talpos dujinių katilų. Svarbus dujinio šildymo privalumas – greitas ir nesudėtingas įrengimas, nereikalaujantis didelių investicijų. Įrenginėjant katilą nesusidursite su sudėtingomis konstrukcijomis, neprireiks daryti didelių pakeitimų pačiame name. Šis būdas yra draugiškas aplinkai ir jos neteršiantis. Jeigu name turite dujų įvadą, viskas dar paprasčiau – nereikia pirkti į priekį žaliavų ir eikvoti vietos jų sandėliavimui, kaip, pavyzdžiui, šildantis kietuoju kuru. Jeigu dujų įvadui namuose galimybės nėra, sudarę sutartį su dujų tiekėjais, dujas gausite balionais tiesiai į namus.

Kitas privalumas – dujų katilo nereikia nuolat valyti, užtenka porą kartų per metus išsikviesti specialistą, kuris jį išvalo. Dažnai renkantis šį šildymo tipą kyla klausimas – geriau bus radiatorinis ar grindinis šildymas. Gerai yra tai, kad jis tinkamas abiem atvejais. Tiesa, radiatorinis šildymas iš esmės yra ilgaamžiškesnis ir paprasčiau įrengiamas, todėl renkantis reikėtų turėti omenyje ir tai. Pagrindiniai šildymo dujomis trūkumai – dujų kaina, kurios kilimas ateityje nėra nuspėjamas. Ji po truputį vis kyla ir nėra aišku, ar kada nors sumažės. Vis dėlto dažnai trūkumą dėl šiek tiek didesnės kainos nurungia bendras katilo naudojimo patogumas. Reikėtų paminėti ir tai, kad didžioji dalis katilų šiandien gali būti valdomi nuotoliniu būdu per telefoną, tad itin lengvai galite keisti temperatūrą namuose, o esant reikalui – šildymą visai išjungti.

Kietasis kuras – priežiūros reikalaujantis šildymo tipas

Į žodžių junginį „kietasis kuras“ telpa kelios skirtingo apdirbimo medžiagos – granulės, malkos, briketai ir anglis. Šis šildymo būdas Lietuvoje yra ganėtinai populiarus dėl jo lengvai prieinamos kainos, vis dėlto tai ne visada patogiausias variantas. Pagrindinis kietojo kuro privalumas – jo žaliavos yra pigesnės nei dujos ar elektra. Taip pat prie kietojo kuro sistemos prijungus ir vandens šildymą, rezultatas bus toks pats efektyvus, kaip ir su elektriniu boileriu – taip galima išlošti dvigubai, nes žiemą, kai namai bus šildomi, vanduo šils automatiškai. Kietojo kuro sistemų pasirinkimas yra itin platus, todėl kiekvienas gali išsirinkti tai, kas atitinka jo poreikius ir galimybes.

Didžiausias šildymo kietuoju kuru minusas – reikia daug vietos žaliavų sandėliavimui ir nuolatinės priežiūros. Beje, vietos reikia ne tik pačioms žaliavoms, bet ir katilinei, todėl mažame name tai gali būti nepraktiškas pasirinkimas. Atvirkščiai nei dujų katilą, kietojo kuro katilinę reikėtų tikrinti ir papildyti kasdien. Jos taip pat reikalauja reguliaraus valymo. Jeigu šildoma anglimi, ji palieka daug dulkių ir pelenų – tai ne pats švariausias namo šildymo būdas. Nors kuras ir pigus, jo degimas yra netolygus, jis išdega pakankamai greitai. Tai reiškia, kad ir temperatūra namuose gali nuolat svyruoti. Renkantis tokį šildymo būdą reikia pasverti savo galimybes – ar galėsite jo priežiūrai ir valymui nuolat skirti laiko ir dėmesio.

Elektrinis šildymas

Kartais yra teigiama, kad šildymas elektra gali tapti puikia alternatyva nuolat brangstančiam šildymui dujomis, tačiau tai ne visai tiesa. Be to, netikėtas elektros dingimas gali gyventojus palikti ne tik be karšto vandens, bet ir be šildymo, todėl reikėtų gerai apsvarstyti visus jo privalumus ir trūkumus. Kaip ir dujinį katilą, elektrinį katilą įmontuoti labai paprasta, jis yra nedidelis, todėl tinkamas beveik visose patalpose. Pasirinkę elektrinį šildymą galbūt ir mokėsite brangiau nei šildydami namus kietuoju kuru, bet nereikės rūpintis katilo priežiūra ir jo valymu.

Taip pat šis būdas yra daug ekologiškesnis – elektriniuose katiluose nenaudojamas iškastinis kuras, pavyzdžiui, alyva arba dujos, o jeigu turite name įmontavę saulės baterijų, elektrą galite pasigaminti ir patys, taip sutaupydami pinigų. Kitas elektrinio šildymo privalumas – kitaip nei šildant kietuoju kuru arba dujomis – nėra tikimybės apsinuodyti anglies monoksidu ar kitomis nuodingomis medžiagomis. Didelis elektrinio šildymo minusas yra tai, kad iš esmės jis labiausiai tinka kaip papildomas, o ne pagrindinis šildymas. Rekomenduojama jį įrengti mažesnėse, greitai apšildomose patalpose, pavyzdžiui, vonioje. Jei tokiu būdu šildysite visą namą, sąskaitos gali nemaloniai nustebinti.

Renkantis, kokiu būdu šildyti savo namus, reikia nuodugniai apsvarstyti visų technologijų privalumus, trūkumus ir galutinį sprendimą daryti ne pagal tai, kas yra populiariausia ir pigiausia, bet koncentruotis į konkretaus namo atvejį, savo galimybes ir lūkesčius.

Reklama

223 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.