Home » Šeimai ir namams » Kokiuose patiekaluose galima panaudoti populiariausią pasaulio gėrimą?

Kokiuose patiekaluose galima panaudoti populiariausią pasaulio gėrimą?

Kokiuose patiekaluose galima panaudoti populiariausią pasaulio gėrimą?

Iš Etiopijos kilę kavamedžiai žmonijai padovanojo kavos pupeles, kurios per visą istoriją sukėlė ne vieną kultūrinį, socialinį ar ekonominį proveržį. Esminis lūžis įvyko XIII-XV amžiuje, kada Arabijos pusiasalio gyventojai pirmieji pasaulyje pradėjo gaminti karštą kavos gėrimą iš skrudintų ir sumaltų kavos pupelių. Tokiu pačiu principu gaminame kavą iki šių laikų.

Arabų šalyse paplitus kavos vartojimo kultūrai, XVII a. kava pasiekė Europos ir Amerikos žemynus. Nuo to laiko sparčiai daugėjo pasaulio regionų, kuriuose buvo sodinamos kavamedžių plantacijos, prekiaujama kava.

Nors iš pradžių katalikiškose šalyse kava buvo sutinkama kaip „šėtono apraiška“, o karalysčių ir imperijų valdovai baiminosi, jog kava sugriaus vidaus ekonomiką ir paskatins piliečius sukilti prieš valdžią, – kavos populiarumas su laiku vis didėjo. Jau XVIII a. pabaigoje kava buvo tapusi viena pelningiausių ir labiausiai eksportuojamų prekių visame pasaulyje, nepaisant ją lydėjusių prieštaringų vertinimų, valdžių draudimų ar apribojimų.

Iki šių dienų kavos rinka išlaiko lyderiaujančias pozicijas visame pasaulyje, o kavamedžiai yra vieni labiausiai kultivuojamų augalų. Tačiau iš kavos gaminami ne tik gėrimai – kavos pupelių maistingumas, išskirtinis skonis ir aromatas puikiai „pasitarnauja“ maisto pramonėje. Nuo desertų iki sveikuoliškų užkandžių – pristatome populiariausius ir įdomiausius maisto produktus, kuriuose naudojama kava.

Tiramisu pyragas

Tiramisu yra vienas žinomiausių desertų visame pasaulyje. Manoma, jog šį italų virtuvės pasididžiavimą XX a. 7 dešimtmetyje sukūrė konditeris Roberto Linguanotto, dirbęs Italijos Veneto regione.

Nors yra įvairių tiramisu pyrago recepto variacijų, tradicinis tiramisu yra gaminamas iš kavoje išmirkytų sausainių „pirštelių“, kurie užpilami kiaušinio trynio ir maskarponės sūrio plakiniu, pagardinami kakava, romu ar konjaku. Įprastai tiramisu gamybai panaudojamas vienas puodelis stiprios juodos kavos.

Kavos ledai

Didžioji dalis garsiųjų ledus gaminančių prekės ženklų į savo produkciją yra įtraukę kavos ledus. Dažniausiai jie gaminami naudojant kavos ekstraktą, šviežiai sumaltas kavos pupeles ar tirpią kavą. Tai – vienas iš populiariausių ledų skonių.

Manoma, jog kavos ledai atsirado Italijoje ir išpopuliarėjo XX a. 3 dešimtmetyje. Tačiau istorikai atkreipia dėmesį, jog dar XVIII amžiuje šveicaras Giovanni Basiolo Niujorke sulaukė sėkmės pardavinėdamas pusiau šaldytus kavos ir pieno desertus, kuriuos galima prilyginti kavos ledams.

Kavos ledai gali būti gaminami pagal nesuskaičiuojamą kiekį skirtingų receptų. Esminis jų ingredientas – kokybiška kava. Gaminant naminius kavos ledus, vienai porcijai dažnai panaudojama iki dviejų stiklinių skrudintų kavos pupelių, kurios vėliau yra šviežiai sumalamos. Šviežiai sumaltos kavos pupelės padeda išgauti itin sodrų ir tikrą kavos skonį leduose. Internetinė kavos, kavos aparatų ir priedų parduotuvė teikia platų skrudintų kavos pupelių ir malimo aparatų asortimentą.

Šokoladu aplietos kavos pupelės

Šokoladu aplietos kavos pupelės labiausiai išpopuliarėjo JAV. Tai gali būti ne tik skanus, tačiau ir maistingas, sveikuoliškas produktas – viskas priklauso nuo ingredientų. Įprastai į šio deserto, užkandžio sudėtį įeina skrudintos kavos pupelės ir ištirpintas juodasis šokoladas. Juodąjį šokoladą gali pakeisti ir pieniškas ar baltasis.

Šokoladu aplietos kavos pupelės valgomos vienos, naudojamos kitų patiekalų gardinimui, dekoravimui. Jų sudėtyje yra nemažai kofeino (apie 300 mg 40 g porcijoje), baltymų ir sveikųjų riebalų. Maistingiausios yra juoduoju šokoladu aplietos kavos pupelės.

Kavos padažai

Kavos padažai kulinarijoje buvo naudojami dar XX a. pradžioje. Priklausomai nuo pasirinktų ingredientų, jie gali būti tiek saldūs, tiek pikantiški, aštrūs. Į kavos padažų sudėtį dažniausiai įeina espresso malta kava, cukrus, vanduo, kiti prieskoniai. Kavos padažas gali būti gaminamas ir su tirpia kava, jam suteikiant švelnesnį skonį.

Nuo populiariųjų kavos sirupų, kavos padažai skiriasi savo tekstūra – yra tirštesni, klampesni.

Jie puikiai tinka desertų gamyboje, sriubose, troškiniuose, įvairiuose mėsos, žuvies, daržovių patiekaluose.

Kavos guminukai

Kavos guminukai nuo XIX a. yra ne kartą paminėti įvairiose britų ir amerikiečių kulinarinėse knygose, tačiau šiandien didžiausio populiarumo sulaukia Japonijoje. Pastarojoje šalyje kavos guminukų galima rasti daugelyje maisto prekių parduotuvių ar restoranų.

Kavos guminukai yra priskiriami žėlė desertams – jie gaminami iš tirpios arba šviežiai maltos kavos, cukraus, agaro arba želatinos. Jie gali būti valgomi vieni, su įvairiais desertais ar gėrimais. Dažnai kavos guminukai yra pridedami į saldžius kavos, pieno, ledų koktelius.

Kavos džiūvėsėliai

Iš šviežiai sumaltų skrudintų kavos pupelių galima pasigaminti netgi kulinarinius džiūvėsėlius. Jie puikiai tinka jautienos kepsniams, tačiau gali būti naudojami ir kepant kitų rūšių mėsą, daržoves. Be to, kavos džiūvėsėlius galima naudoti kaip marinatą, prieš kepimą kelias valandas mirkant šviežią mėsą džiūvėsėlių ir vandens mišinyje, arba laikant mėsą išvoliotą vienuose džiūvėsėliuose. Kavos džiūvėsėliai puikiai tinka ir kaip prieskoniai, įvairių patiekalų gardinimui.

Įprastai kavos džiūvėsėliai gaminami iš šviežiai sumaltos kavos, druskos, rudojo cukraus, saldžiosios paprikos miltelių, svogūnų miltelių ir maltos kalendros. Tačiau į kavos džiūvėsėlių sudėtį gali įeiti įvairūs prieskoniai, priklausomai nuo norimo skonio.

Reklama

107 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.