Home » Gallery » Aktualijos » Lietuvoje paženklintas kas penktas augintinis, likusių šeimininkus ragina suskubti

Lietuvoje paženklintas kas penktas augintinis, likusių šeimininkus ragina suskubti

Lietuvoje paženklintas kas penktas augintinis, likusių šeimininkus ragina suskubti

Iš daugiau nei milijono Lietuvos gyventojų laikomų kačių ir šunų paženklintas vos kas penktas. Vis dėlto gyventojai šiemet savo augintinius ženklina ir registruoja aktyviau, mat nuo šių metų gegužės paženklinti augintinius tapo privaloma.

Per penkis mėnesius nuo privalomo gyvūnų ženklinimo įsigaliojimo paženklinta beveik 12 tūkst. kačių, daugiau kaip 22 tūkst. šunų ir 30 šeškų.

Rugsėjo mėnesio duomenimis, iki šiol Lietuvoje daugiausia užregistruota šunų – 136 205, kačių – 62 738, o šeškų – 411.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas augintinių šeimininkus ragina neatidėlioti šių procedūrų – iki kitų metų gegužės visi augintiniai turi būti paženklinti ir užregistruoti.

Ministerijos pranešime teigiama, kad ženklinant gyvūnus, po  po oda įterpta mikroschema gali labai padėti, jei, pavyzdžiui, šis pasimestų.

Katės, šunys ir šeškai, atvesti iki šių metų gegužės ir nepaženklinti mikroschemomis, privalo būti paženklinti iki ateinančių metų gegužės. Šią gegužę ir vėliau atvesti gyvūnai turi būti paženklinti per 4 mėnesius nuo jų atvedimo. Kitam savininkui ar laikytojui gali būti perduoti tik paženklinti ir registruoti gyvūnai.

Parengta pagal ŽŪM pranešimą

„Utenos apskrities žinių“ redakcijos archyvo nuotrauka

130 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.