Home » Gallery » Veidai » Retro lėles kurianti dailininkė įkvėpimo randa kino filmuose ir senuose audiniuose

Retro lėles kurianti dailininkė įkvėpimo randa kino filmuose ir senuose audiniuose

Retro lėles kurianti dailininkė įkvėpimo randa kino filmuose ir senuose audiniuose

Inga KLIMIENĖ

„Kurti lėles mane labiausiai įkvepia kino filmai ir audiniai“, – atskleidžia Jurgita Navickienė – menininkė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja. Prieš keletą metų buvo surengta personalinė dailininkės „Xe ji alėja“ tapybos darbų paroda, o šiemet Zarasų viešojoje bibliotekoje galima pasigrožėti įstabiais tekstilinės kūrybos darbais – lėlėmis. Tai ne tik išskirtiniai rankų darbo kūriniai, galintys pagyvinti namų interjerą, jose atsispindi devynioliktojo amžiaus drabužių stilius bei kūrėjos grožio pajautimas. Pasikalbėjome su dailininke kaip gimsta šios lėlės ir apie nuolatinį laviravimą tarp buities ir kūrybos.

      Aktyvus gyvenimas Nedožinkoje

        Jurgita Navickienė su šeima gyvena neįprastą pavadinimą turinčioje vietovėje – Nedožinkoje. Gyvenvietė nuo Zarasų miesto nutolusi vos keletą kilometrų, o jos pavadinimas, pasak dailininkės, baltarusiškos kilmės ir reiškia „nepriteklių“. Tai dėl to, kad žemė čia nederlinga, visur vyrauja molingas dirvožemis. 

         Dailininkė prisipažįsta, kad gyvenimas kaimo vietovėje jos niekada neviliojo. „Augau mieste ir gyvenau bute. Tėvai turėjo sodą, važiuodavau ten sukandus dantis ir buvau sau prisiekusi – nė metro žemės.“ Tačiau sukūrę šeimą Jurgita ir Andrius Navickai 2003 metais įsikėlė į ramią vietovę užmiestyje, į aukštaitišką kaimo sodybą. 

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „ Utenos apskirities žiniose“.

Jurgitos Navickienės aukštaitiškoje sodyboje sklando kūrybinė dvasia / Ingos Klimienės nuotraukos
Zarasiškės kurtos lėlės eksponuojamos Zarasų bibliotekoje
292 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.