Home » Gallery » Verslas » Ekspedijavimo galia – teikiami pranašumai tarptautinių krovinių pervežimo srityje

Ekspedijavimo galia – teikiami pranašumai tarptautinių krovinių pervežimo srityje

Ekspedijavimo galia – teikiami pranašumai tarptautinių krovinių pervežimo srityje

Tarptautinė prekyba suteikia galimybę verslams dalintis savo veiklos rezultatais visame pasaulyje, o žmonėms įsigyti daugiau įvairesnių, savo šalyje neturimų produktų. Tačiau, kad prekės pasiektų pirkėjus, pirmiausia reikia pasirūpinti krovinių pervežimu iš vienos šalies į kitą. Ekspeditorius – tai pagrindinis žmogus, kuris organizuoja tarptautinį krovinių transportavimą ir rūpinasi, kad galutinę pristatymo vietą prekės pasiektų aukščiausios kokybės. Pažvelkime, kaip atrodo ekspeditoriaus darbas iš arčiau.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com

Kas yra ekspedijavimas?

Prekių pervežimas yra kompleksinis procesas, reikalaujantis specifinių specialistų kompetencijų. Viena yra veikti šalies viduje ir visai kas kita – tarptautiniu lygiu. Nors krovinių transportavimas keliais laikomas vienu iš lanksčiausių ir greičiausių būdų pervežti produkciją į užsienį, kad viskas vyktų sklandžiai, reikia išmanyti ne tik svarbiausius logistikos procesus, bet ir kitų šalių įstatymus ir šios veiklos teisinį reglamentavimą. Taigi, ekspedijavimas yra sritis, kurios specialistai rūpinasi, kad krovinys galutinį tašką pasiektu greičiausiu, tiksliausiu ir ekonomiškiausiu būdu. Tačiau nemaišykite, ekspedijavimas nėra tas pas pats kas krovinių pervežimas. Ekspeditoriai yra tarsi tiltas tarp vežėjų ir siuntėjų, paverčiantys krovinių transportavimą galimu.

Kokios yra ekspeditoriaus pareigos?

Jeigu nors kartą siuntėte prekę į kitą tolimą šalį, galite numanyti, kiek procedūrų reikia pereiti, kad užsakymas pasiektų gavėjo duris. Ne ką mažiau darbo turi ir ekspeditoriai, kurių vienas iš pagrindinių tikslų prekes pristatyti kaip įmanoma greičiau. Pažvelkime į keletą krovinių ekspeditorių pareigų.

Tinkamos transporto priemonės parinkimas

Pirmas žingsnis, kurio turi imtis ekspeditoriai – tai išsiaiškinti, kokio transporto reikės prekėms transportuoti. Krovinių ekspedijavimas gali būti vykdomas trimis būdais – oru, vandeniu ir sausuma. Jeigu prekes reikia pervežti už Atlanto vandenyno, krovinio gabenimas oru arba vandeniu gali būti geriausias pasirinkimas. Tačiau norint krovinį transportuoti tarp Baltijos ar Europos šalių, geriausias pasirinkimas sausuma. Būtent krovininiais automobiliais transportuojamos prekės gali kitą miestą ar šalį pasiekti vos per kelias valandas ar dieną. Be to, kitaip nei geležinkelių bėgiai, keliai yra plačiai išsidėstę po visus miestus ir kaimelius, todėl krovinį atgabenti į kiek atokesnę vietą nėra sudėtinga.

Be transportavimo būdo parinkimo, ekspeditorius taip pat pasirūpina, kad prekės būtų pervežamos tinkamiausiomis sąlygomis. Jeigu vežamos specifinės, greitai gendančios maisto ar kosmetikos prekės, ekspeditorius parinks tą transporto priemonę, kuri krovinio viduje galėtų palaikyti pakankamai žemą ar kiek aukštesnę temperatūrą.

Dauguma ekspedijavimo paslaugas teikiančių įmonių vykdo ir kitas logistikos paslaugas, tokias kaip 3PL, 4PL logistika, krovinių pervežimas ir sandėliavimas. Tai suteikia pranašumo pačiai įmonei, nes logistika užsiimančios įmonės jau iš anksto yra atsirinkę patikimus vežėjus, sandėlio darbuotojus, todėl pardavimais užsiimančiai įmonei ekspeditoriai iš karto gali pasiūlyti efektyviausius krovinio transportavimo būdus mažiausiomis kainomis.

Krovinių judėjimo organizavimas

Vien tinkamos transporto priemonės parinkimas negarantuos, kad krovinys galutinį tašką pasieks nustatytu laiku. Čia svarbiausia užduotis tenka ekspeditoriui, kuris turi suorganizuoti krovinių judėjimo maršrutą. Laimei, dabar logistikoje pritaikytos technologijos palengvina šį darbą. Dirbtinis intelektas ir debesų kompiuterija leidžia ekspeditoriams matyti spūstis ar kitas kliūtis kelyje ir jų išvengti. Išvengus krovinio kelionę stabdančių situacijų, prekės transportuojamos greičiau ir efektyviau. Be to, parinkus tinkamą prekių transportavimo maršrutą sutaupomos degalų sąnaudos.

Tiesa, degalų sąnaudos gali būti taupomos ir kitu būdu – transportuojant dalinai pilnus krovinius. Ekspeditorius atsižvelgęs į krovinio apkrovą gali sujungti kelis užsakymus. Taip vienos kelionės metu bus pristatomas ne vienas krovinys, bet keli. Tai ypač naudinga ekspedijavimo paslaugomis besinaudojančioms įmonėms, nes optimizavus apkrovą sumažinami transportavimo mokesčiai.

GPS sistema/ Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com

Dokumentų organizavimas

Parinkus tinkamą transportą ir optimaliausią maršrutą prekėms transportuoti, reikia pasirūpinti būtinais dokumentais, kurie leis prekes per muitinę transportuoti sklandžiai. Patys svarbiausi dokumentai, kuriais pasirūpina ekspeditoriai – tai važtaraštis, prekių kilmės pažymėjimas, importo arba eksporto deklaracijos, krovinio draudimo formos ir kiti dokumentai, kurių reikalauja kitoje šalyje galiojantys įstatymai. Tiesa, dalis šios informacijos yra siunčiama naudojant specialią įrangą, elektroniniu būdu. Taip sutaupoma nemažai laiko, kuris gali būti skiriamas kitiems svarbiems logistikos procesams organizuoti.

Transporto technologijos ir ekspedijavimas

Per paskutinius šimtą metų įvyko dideli technologiniai pokyčiai, kurie visiškai pakeitė prekių judėjimą visame pasaulyje. Šie pakeitimai leido greičiau ir efektyviau perkelti prekes iš vienos šalies į kitą bei atvėrė naujas rinkos galimybes prekių gamintojams. Ekspedijavimo vaidmuo ir svarba taip pat išaugo, nes tai padėjo įmonėms sklandžiau pereiti į naujas rinkas.

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį pakeitė technologijų logistikoje diegimas – tai dokumentų rinkimas ir įforminimas. Įsigalėjus tarptautinei prekybai stipriai išaugo užsakymų skaičius, o su jais ir dokumentacija. Tinkamai suvaldyti informacijos srautus padėjo kompiuterinių sistemų diegimas. Dabar, ekspedijavimą atliekantys specialistai gali lengvai matyti visus dokumentus išmaniuosiuose įrenginiuose, juos analizuoti ir taip stebėti vykdomų darbų produktyvumą.

Galimybė gauti informaciją realiu laiku taip pat padėjo gerinti krovinių gabenimo planavimą, koordinavimą ir užtikrinti efektyvesnį išteklių naudojimą. Dabar ekspedijavime naudojamos technologijos leidžia sumažinti spūstis kelyje, parinkti efektyviausią maršrutą prekėms transportuoti ir didinti darbų efektyvumą tikslingiau panaudojant darbo jėgą. Taigi, galima matyti, kad logistikos procesuose diegiamos technologijos stipriai padidino krovinių ekspedijavimo pramonės efektyvumą.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com

Ekspeditoriaus svarba ateityje

Krovinių ekspedijavimas yra būtinas procesas norint užtikrinti, kad prekyba vyktų sklandžiai. Būtent iš šio poreikio atsirado ekspeditoriaus darbas, kuris tarptautinės prekybos pasaulyje dabar užima itin svarbią vietą – užtikrina, kad prekės vartotojus pasiektų laiku ir aukščiausios kokybės. Manoma, kad pasaulinei ekonomikai toliau plečiantis ir augant elektroninės komercijos rinkai, ekspedijavimo poreikis ateityje taps tik dar svarbesnis.

Reklama

70 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.