Home » Gallery » Aktualijos » Sutarę nemokėti krepšininkams, krepšinio klubai pažeidė konkurencijos įstatymą

Sutarę nemokėti krepšininkams, krepšinio klubai pažeidė konkurencijos įstatymą

Sutarę nemokėti krepšininkams, krepšinio klubai pažeidė konkurencijos įstatymą

Konkurencijos taryba pripažino, kad Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir 10 LKL klubų sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą, kai nusprendė nemokėti krepšininkams atlyginimų ar kitokių finansinių kompensacijų už likusią sezono dalį, nutraukus 2019–2020 m. krepšinio čempionatą dėl pandemijos. Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą LKL ir klubams skirtos nuo 1 070 iki 16 510 Eur dydžio baudos.

Tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo ir SESV pažeidimo Konkurencijos taryba pradėjo 2020 m. balandį, kai viešojoje erdvėje pasirodė publikacija apie LKL ir krepšinio klubų diskusijas dėl krepšininkų algų mokėjimo sąlygų.

Konkurencijos taryba nustatė, jog LKL ir 10 krepšinio klubų 2020 m. kovo 13 d. LKL neeilinio valdybos posėdžio metu priėmė sprendimą nutraukti 2019–2020 m. čempionatą dėl COVID-19 viruso sukeltos pandemijos, remdamiesi nenugalimos jėgos (force majeure)aplinkybe, ir tuo pačiu susitarė, kad nuo 2020 m. kovo 13 d. klubų krepšininkams nebus mokami atlyginimai ar piniginės kompensacijos už likusią čempionato dalį.

Tokio susitarimo, kurio turėjo laikytis visi klubai, sudarymą patvirtina ir kovo 17 d. vykęs klubų atstovų susirašinėjimas el. laiškais (kalba netaisyta – pastaba), kuriuose neigiamai vertinta, kad kai kurie klubai nukrypsta nuo sutartos pozicijos mokėti krepšininkams atlyginimus tik iki kovo 13 d.

Šiaulių „Šiauliai“ atstovas:„Pataisykite mane ,ar as ne taip supratau, kad laikomes visi klubai vieningos pozicijos del algu mokėjimo TIK iki kovo 13d ? Nes i eteri eina visai kitokie pasisakymai. <…>“

Klaipėdos „Neptūnas“:„Mes padarem susirinkima su zaidejais ir susirinkimo metu pabrezem kad iki kovo 13 d. <…>“

Vilniaus „Rytas“:„Nei vienam agentui ar žaidėjui iš klubo pusės nebuvo pasiūlya kitų sąlygų! Išmokėjima už laikotarpį iki kovo 13 d.! <…>“

Prienų „Cbet“:„Prienai laikosi pozicijos mokėti iki lkl sezono nutraukimo, žaidėjams išsiųsti oficialus raštai. Jau sulaukta atsakymų, aišku kategoriškai nesutinka žaidėjai. <…>“

Klaipėdos „Neptūnas“: „Visi darome ta pati. Nepasiduokime provokacijoms. <…>“

Vėlesniuose klubų atstovų laiškuose taip pat minimas „susitarimas“, „vienybė“, „vieninga pozicija“ dėl atlyginimų krepšininkams mokėjimo sąlygų, raginimai laikytis vieningos pozicijos ir pan., o 2020 m. kovo 30 d. Klaipėdos „Neptūno“ klubo dalininkų atstovas visiems klubams išsiuntė el. laišką, kuriame Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubus apkaltino nukrypus nuo susitarimo: „man labai liūdna, kad musu tarpe yra gudresnių už gudrius. Mes visi buvome prie bendro stalo sutarę, kad laikysimės vieningos pozicijos dėl atlyginimų krepšininkams mokėjimo. Deja, Pasvalys ir Utena nusprendė pabūti gudresniais.“

Nors aiškios pozicijos LKL valdybos posėdžio metu neišreiškė trys LKL klubai – Kėdainių „Nevėžio“, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“, Panevėžio „Lietkabelio“, o be jų vėliau dar trys – Alytaus „Dzūkija“, Kauno „Žalgiris“ ir Utenos „Juventus“ nereagavo į tolesnį susirašinėjimą el. laiškais, tačiau Konkurencijos taryba, vadovaudamasi Lietuvos bei ES teismų praktika, konstatavo, kad susitarimo dalyviais laikytini visi LKL klubai nepriklausomai nuo to, ar jie išreiškė pritarimą susitarimui garsiai ar nebyliai.

„Ūkio subjektas, norintis atsiriboti nuo konkurenciją ribojančio susitarimo, turi savo poziciją išreikšti tvirtai ir aiškiai, kad kiti kartelio dalyviai gerai suprastų jo ketinimus. Tylėjimas susirinkime, kuriame vyksta neteisėta antikonkurencinė diskusija, nėra laikomas tvirtu ir nedviprasmišku atsiribojimu“, – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Konkurencijos taryba pažeidėjams skyrė atitinkamo dydžio baudas: LKL – 3 440, Alytaus „Dzūkijos“ klubui – 1 070, Kauno „Žalgirio“ klubui – 16 510, Kėdainių „Nevėžio“ klubui – 1 590, Klaipėdos „Neptūno“ klubui – 3 010, Panevėžio „Lietkabelio“ klubui – 1 610, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubui – 1 750, Prienų „Cbet“ klubui – 2 130, Šiaulių „Šiaulių“ klubui – 1 550, Utenos „Juventus“ klubui – 1 530 ir Vilniaus „Ryto“ klubui – 5 890 Eur.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos arba nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Konkurencijos tarybos inf.

67 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.