Home » Aplinkosauga » Pastebėję lede įšalusį paukštį, pirmiausia įsitikinkite, kad jam reikia pagalbos

Pastebėję lede įšalusį paukštį, pirmiausia įsitikinkite, kad jam reikia pagalbos

Pastebėję lede įšalusį paukštį, pirmiausia įsitikinkite, kad jam reikia pagalbos

„Įšalusių lede paukščių, kitų sužeistų gyvūnų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai paimti globoti negali. Tai gali tik specialistai, kompetentingi įvertinti gyvūno būklę, suprantantys, kokios pagalbos reikia, turintys sąlygas globoti. Be to, gyvūnui gali prireikti veterinarų pagalbos, o tokių paslaugų aplinkosaugininkai neteikia“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos viršininkas Mantas Arbūzas.

Jo teigimu, pastebėjus lede įšalusį paukštį, pirmiausia, jei yra galimybė, reikia pabaidyti (tarkim, mesti akmenuką) ir įsitikinti, ar jis tikrai prišalo. Ledo sukaustyti paukščiai akivaizdžiai bando ištrūkti arba nepajuda iš vietos bent dieną.

„Vien praėjusią žiemą į tokių pranešimų  gavome per 400. Ir svarbu pabrėžti, kad pražūtingas yra būtent žmonių pomėgis lesinti paukščius vandens telkiniuose“, – teigia M. Arbūzas.

Todėl aplinkosaugininkas primena – turime elgtis atsakingai ir paukščiams nedaryti meškos paslaugos: „Paukščius lesinti galima tik tada, kai jiems tikrai reikia globos, ir tai daryti gali tik specialistai – gyvūnų globėjai, veterinarai. Lesinami paukščiai įpranta toje vietoje ir, atėjus laikui migruoti, neišskrenda.“

Kai paukščių žmonės nebemaitina, situacija iš karto išsisprendžia. Paukščiai, vadovaudamiesi instinktais, pasitraukia į šiltesnius kraštus, neužšąlančius vandens telkinius ir problemos nebelieka.

Pasak M. Arbūzo, žmonės pagelbėti paukščiams gali ir kitais būdais, pavyzdžiui, įkėlę inkilą, suteiksite paukščiukams saugią ir šiltą užuovėją.

Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento inf.

137 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.