Home » Kultūra » A. Baranausko premija bus įteikta tarmiškai rašančiai uteniškei

A. Baranausko premija bus įteikta tarmiškai rašančiai uteniškei

A. Baranausko premija bus įteikta tarmiškai rašančiai uteniškei

Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos skyrimo komisija 2021 metų Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinę premiją skiria uteniškei, tarmiškai rašančiai poetei ir vertėjai Reginai Katinaitei-Lumpickienei.

 Premija poetei skiriama už knygas „Tapuolia pūkas aky“ ir „Varna su baltu plūksnu“.

A. Baranausko literatūrinės premijos įteikimo Reginai Katinaitei-Lumpickienei renginys vyks gruodžio 9 d. 18 val. L. ir S. Didžiulių bibliotekoje.

Naujausi eilėraščių rinkiniai – 2018-aisiais skaitytojus pasiekęs „Tapuolia pūkas aky“ ir šiais metais pasirodęs „Varna su baltu plūksnu“  prabyla uteniškės gimtąja tarme.

Poetės kūrybos įtraukta į įvairius rinkinius („Po Aukštaitijos pilnatim“, „Taip tyliai tyliai“, „Po Juknėnų klevais“, „Širdies melodija tyli“, „Atokios stotys“ ir kt.), rusų poezijos vertimų paskelbta almanachuose „Birželio sodai“, „Rytai“, vengrų, lenkų poezijos vertimų – almanache „Verdenė“, baltarusių, lenkų, ukrainų poezijos vertimų – almanache „Karalių delnuose“. Autorės eilėraščių išversta į vengrų kalbą ir publikuota Vengrijoje poezijos rinkiniuose, almanachuose ir žurnaluose.
R. Katinaitei-Lumpickienė nuo 2003 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

A. Baranausko premija skiriama kasmet už trejų pastarųjų metų profesionalių kūrėjų grožinės literatūros kūrinius (knygas), skiepijančius meilę Lietuvos gamtai ir Antano Baranausko gimtinės aplinkai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba už trejų pastarųjų metų profesionalios literatūrologijos kūrinius, skirtus Antano Baranausko kūrybai.

„Utenos apskrities žinių“ informacija

480 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.