Home » Gallery » Pramogos » Pakruojo dvaras kviečia į didžiausią kalėdinį festivalį Baltijos šalyse – „Stebuklų šalyje“

Pakruojo dvaras kviečia į didžiausią kalėdinį festivalį Baltijos šalyse – „Stebuklų šalyje“

Pakruojo dvaras kviečia į didžiausią kalėdinį festivalį Baltijos šalyse – „Stebuklų šalyje“

Šią žiemą Lietuvoje sužibo ne tik įspūdingos eglės, tačiau ir didžiulis, šviesos magiją skleidžiantis žibintų festivalis „Stebuklų šalyje“, neturintis lygių ne tik Baltijos šalyse, tačiau ir visoje Šiaurės Europoje. Jau ketvirtą kartą Pakruojo dvare rengiamas toks festivalis – didesnis ir ryškesnis nei bet kada, apjungiantis savyje kalėdinį džiaugsmą bei kerinčią šviesos ir muzikos sintezę.

Didžiųjų šviesos žibintų festivalio įkvėpimas – Luiso Kerolio pasakos „Alisa stebuklų šalyje“ pasaulis su šimtais rankų darbo šviesos skulptūrų, pagamintų iš spalvingo šilko specialiai dvarui, derinant kūrinius su jo atmosfera ir landšaftu. Renginyje lankytojus pasitinka netikėtos iliuzijos ir kompozicijos, išdėliotos neaprėpiamoje 15 ha dvaro teritorijoje, stebina magiški personažai, kurie tarsi perkelia į kitą realybę, kur ne sykį galima suabejoti, kas yra tikra, o kas tik dar vienas netikėtumas iš „Alisa Stebuklų šalyje“ knygos. Festivalis užburia ne tik šviesos efektais, tačiau ir visoje teritorijoje skambančia išskirtine muzika, kurią specialiai pagal tematiką dvarui sukūrė elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Leon Somov. Čia netrūksta ir šventinės nuotaikos bei atmosferos: veikia kalėdinė mugė, laukia atrakcionų parkas ir dvariško gyvenimo potyriai visai šeimai. Pasak Pakruojo dvaro Barono: „Tai – ryškiausias reginys, kuris leidžia šiuo nelengvu ir iššūkių kupinu laikotarpiu atgaivinti sielą, leidžiantis į magišką šviesos kelionę žiemos tamsybių metu po stebuklingą pasaulį, įsikvėpti naujiems metams ir naujiems darbams.“

Didžiausias žiemos festivalis Pakruojo dvare vyksta ketvirtadieniais (gruodžio 23 ir 30 d.), penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais iki sausio 16 dienos. Festivalis švies ir per šventes – gruodžio 25–26, gruodžio 31 ir sausio 1–2 dienomis.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei ne sykį pripažintas kaip „Metų turizmo objektas“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab.–XX a. pr. dvaro gyvenimas.

154 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.