Home » Sveikata » Dantų balinimas – ką verta žinoti?

Dantų balinimas – ką verta žinoti?

Dantų balinimas – ką verta žinoti?

Visi norime turėti sveikai atrodančia šypseną, todėl balti dantys – daugelio žmonių svajonė. Baltesnė šypsena suteikia didesnį pasitikėjimą savimi, todėl nenuostabu, kad dantų balinimas visame pasaulyje yra viena populiariausių estetinių procedūrų. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime priežastis, dėl kurių dantys prarandą baltumą, ir patarsime, kaip tinkamai pasiruošti šiai procedūrai.

Priežastys, dėl kurių dantys praranda baltumą

Bėgant laikui, mūsų dantys praranda savo natūralią baltą spalvą ir šiek tiek pagelsta. Odontologai teigia, kad dantų spalva gali kisti dėl skirtingų priežasčių. Vienos pagrindinių:

  • natūralūs senėjimo procesai;
  • ilgalaikiai žalingi įpročiai;
  • maiste esantys dažikliai.

Be to, dantų spalvą lemia genetika – kiekvieno žmogaus šypsenos atspalvis yra unikalus. Pageltę dantys gali signalizuoti ir tam tikras ligas. Norint efektyviai išbalinti dantis, svarbu nustatyti tikslią pakitusios dantų spalvos priežastį. Tik kvalifikuoti specialistai gali įvertinti ir surasti realią priežastį, kuri lemia pakitimus.

Pasiruošimas balinimui

Dantų balinimas – tai procedūra, kurios metu dantys yra pašviesinami, panaikinamos dėmės ir suteikiama vientisa spalva. Ypatingo pasiruošimo prieš šią procedūrą nereikia. Vis dėlto, atliekami tam tikri žingsniai, kurie padeda pasiekti geresnį, ilgalaikį rezultatą:

  1. Pirmosios konsultacijos metu odontologas patikrins jūsų dantis, įvertins, ar prieš balinimą nereikia sutaisyti ėduonies pažeistų dantų.
  2. Dažniausiai prieš procedūrą atliekama profesionali burnos higiena. Tik tokiu būdu balinamosios medžiagos vienodai efektyviai įsiskverbia į kiekvieno danties sluoksnį.

Konsultacijos metu profesionalai rekomenduoja individualiai tinkamiausią balinimo būdą ar šių kombinaciją. Bene populiariausias pasirinkimas šiandien yra kabinetinio ir savarankiško balinimo kapomis namuose kombinacija. Vadinamoji kabinetinė procedūra užtikrina maksimaliai gerą rezultatą, o kapos padeda šį palaikyti maksimaliai ilgą laiką.

Priežiūra po procedūros

Po dantų balinimo procedūros rekomenduojama dvi savaites nerūkyti, negerti ir nevalgyti dantis dažančių produktų. Pavyzdžiui, negerti kavos, raudono vyno, spalvotų gazuotų gėrimų, sulčių, nevalgyti burokėlių, morkų ir kitų produktų, kuriuose yra natūralių ar cheminių dažiklių.

Po procedūros patariama naudoti mineralizuojančią dantų pastą. Ji reikalinga dantų drėgmės atstatymui, blizgesio sugrąžinimui ir paviršiaus stiprinimui. Prieš ir po balinimo, profesionalūs specialistai suteiks jums išsamią informaciją ir rekomendacijas, kurios padės išlaikyti procedūros rezultatus kuo ilgiau.

Procedūros rezultatai

Kiekvieno paciento rezultatas po balinimo yra individualus. Reikėtų žinoti, jog balinimo procedūrų efektyvumas priklauso nuo balinimo medžiagos koncentracijos. Taip pat – nuo paciento vartojamo maisto pobūdžio ir nuo burnos higienos įpročių laikymosi. Svarbu paminėti, jog negyvi dantys, plombos ir vainikėliai negali baltėti, todėl plombavimą ar protezavimą rekomenduojama atlikti po dantų balinimo.

Žavinga ir spindinti šypsena – tarsi kiekvieno žmogaus vizitinė kortelė. Jeigu prireikė profesionalių odontologų pagalbos, nedvejokite ir pasirinkite patikimus šios srities specialistus, kurie padės tinkamai pasirūpinti jūsų estetiška šypsena. Domina profesionali odontologijos klinika Vilniuje ar kituose miestuose? Norėdami gauti daugiau informacijos ir pasikonsultuoti su kvalifikuotais gydytojais, spauskite ant šios nuorodos: https://ozoklinika.com/.

reklama

119 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.