Home » Gallery » Verslas » Fintech įmonėms: 4 įžvalgos besidairantiems teisininkų

Fintech įmonėms: 4 įžvalgos besidairantiems teisininkų

Fintech įmonėms: 4 įžvalgos besidairantiems teisininkų

Fintech sritis šiandien vis dar sparčiai auga – kasmet steigiasi nauji verslai, integruojamos naujausios technologijos, pateikiami inovatyvūs finansiniai sprendimai. Žinoma, kartu su visu kūrybiniu džiaugsmu ir galimybėmis šios rinkos atstovai prisiima milžinišką atsakomybę už jais tikinčių žmonių informaciją ir net lėšas. Turbūt nė nereikia sakyti, kad teisininkai – nekvestionuojama fintech įmonės komandos dalis. Kokie yra esminiai ambicingų ir stiprių teisės partnerių pasirinkimo kriterijai?

1. Specializacija dinamiškoje finansų teisės srityje

Pradėkime nuo to, kad verta dairytis teisininkų komandos, o ne vieno eksperto. Tam yra labai paprasta priežastis. Joje kartu dirba skirtingose srityse besispecializuojantys profesionalai, kurie leidžia į kiekvieną situaciją pažvelgti ir ją pamatyti iš skirtingų pusių. Žinoma, dirbant ir kuriant fintech srityje, pirmasis kriterijus, kuris leis susiaurinti potencialių komandos narių paieškos ratą, yra specializacija finansų teisės srityje.

Žinoma, platus teisinių žinių spektras ir gebėjimas teikti konsultacijas tiek ilgus metus žinomose, tiek novatoriškose srityse – neįkainojamas pranašumas. Idealu, jei vienai advokatų kontorai galite užduoti visus klausimus, susijusius tiek su finansais, tiek su:

 • mokesčių teise;
 • intelektine nuosavybe;
 • duomenų apsaugos sritimi;
 • konkurencijos teise;
 • kt.

Kitaip tariant, idealu, jei jūsų pasirinkti teisininkai gali visaverčiai prižiūrėti visas su įmonių teise susijusias sferas. Įsivaizduokite, kiek daug galima laimėti gebant matyti situaciją iš visų perspektyvų. Ko gero, čia geriausiai tiktų pasakymas – visad žingsniu priekyje.

2. Pagalba nuo A iki Ž, arba nuo licencijų iki atstovavimo

Kalbant apie pačią finansų teisę, reikėtų į šią sritį žvelgti plačiai. Tiksliau, žvalgytis teisininkų, kurie galėtų padėti visais klausimais – nuo A iki Ž. Pavyzdžiui, konsultuoti ir padėti šiais klausimais:

 • įmonės steigimas ir licencijų gavimas;
 • reikalingų vidaus dokumentų/tvarkų rengimas;
 • efektyvios veiklos reguliavimo sistemos kūrimas;
 • pinigų plovimo prevencija;
 • atstovavimas patikrinimų metu, bendraujant su priežiūros institucijomis;
 • atitiktis ir vidaus auditas;
 • derybos ir ginčų sprendimas.

Žinoma, tai tik dalis to, su kuo tenka susidurti novatoriškam fintech verslui. Tobulėjant technologijų rinkai, atsiranda vis daugiau niuansų, kuriuos būtina atsakingai įvertinti.

Turite klausimų, susijusių su fintech teise, jums aktuali finansų teisė? Užsukite ir sužinokite jums rūpimus atsakymus: https://motieka.com/lt/paslaugos/finansu-teise-ir-atitiktis/.

3. Patirtis specifinėje fintech nišoje

Kalbant apie finansų sritį, svarbu, kad būsimi komandos nariai išmanytų būtent fintech rinką ir jos subtilybes. Kadangi šiuolaikinių idėjų generatoriai dažniausiai galvoja apie globalias galimybes, būtų gerai, kad teisininkų žinios neapsiribotų vietos rinka. Taigi patirtis užsienyje – itin svarbi.

Kaip žinoti, kad teisininkai turi reikiamų žinių ir patirties? Modernios įmonės su savo auditorija neretai dalinasi sukaupta patirtimi, realiais pasitikėjusių partnerių atvejais ir bylų scenarijais (žinoma, turėdami sutikimą). Idealu, jei partnerių sąraše būtų nurodyti žinomi Lietuvos ar užsienio įmonių vardai.

4. Aktyvumas fintech verslo bendruomenėje

Turite ambicingų tikslų? Dairykitės ambicingų specialistų. Tokių, kurie aktyviai prisideda ne tik prie vienos įmonės augimo, bet apskritai visos rinkos tobulėjimo. Žinoma, kuo geresnės sąlygos rinkoje – tuo geresni kiekvieno žaidėjo rezultatai. Kaip žinoti, kad specifinėje teisės srityje dirbantys ekspertai yra aktyvūs? Pasidomėkite ne tik verslo sėkmės istorijomis, bet ir kita veika. Puikūs pavyzdžiai:

 1. Dalyvavimas startuolius buriančioje bendruomenėje;
 2. Fintech specialistų rengimas;
 3. Dalyvavimas patrauklios teisinės aplinkos kūrimo bei įstatymų leidybos procesuose.

Jei atstovaujate inovatyviam startuoliui, žinote, kad ši sritis itin dinamiška, daugiasluoksnė. Aktyvūs teisininkai dažnai turi sukaupę ne tik daug patirties, bet ir naudingų pažinčių. Ką tai reiškia jums? Suformuotas partnerių tinklas leis maksimaliai pateisinti skirtingus verslo poreikius – nuo techninių sprendimų iki investavimo galimybių.

Patyrę fintech teisininkai – ne tik nekvestionuojama perspektyvios įmonės dalis, bet ir naujų galimybių šaltinis. Kadangi teisės ekspertų pagalbos prireiks bet kokiu atveju, verta dairytis maksimaliai verslą ir rinką auginančių partnerių. Kriterijai aiškūs, belieka skirti laiko paieškoms.

Reklama

86 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.