Home » Šeimai ir namams » Parketlenčių priežiūra: viskas, ką verta žinoti

Parketlenčių priežiūra: viskas, ką verta žinoti

Parketlenčių priežiūra: viskas, ką verta žinoti

Kiekvienam iš mūsų svarbu, jog namų grindys būtų išvaizdžios, ilgaamžės ir praktiškos. Todėl, nenuostabu, kad vienas dažniausių grindų dangos pasirinkimų – parketas. Kadangi šios grindys yra medinės, joms reikalinga nuolatinė priežiūra. Tad šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes. Sužinokite patarimus, kas padės išlaikyti estetinę išvaizdą ir nepažeistus paviršius.

Venkite vaikščiojimo su batais

Parketlentės išsiskiria ne tik savo išvaizda, bet ir tvirtumu. Tačiau, kaip ir bet kokias kitas dangas, šią reikia saugoti. Lauko avalynė pavojinga ne tik dėl paliekamų dėmių ir drėgmės (ypač rudenį ar žiemą). Puikus pavyzdys – aukštakulniai. Aštrūs kulnų kampai gali subraižyti paviršių. Beje, jeigu parketlentėmis yra išklotos virtuvės grindys, darbo zonoje arba po valgomuoju stalu galima patiesti kilimą, kuris apsaugos parketą nuo intensyvaus judėjimo.

Saugokite grindis nuo purvo ir smėlio

Grįžtant iš lauko, kartu atkeliauja smėlis, žvyras ir kitas sausas purvas, kuris prilimpa prie batų. Natūralu, atsiranda didesnė nedidelių įbrėžimų tikimybė (ypač jei koridoriuje ta pati danga). Norint išvengti šios problemos, patariama naudoti durų kilimėlius prie lauko durų. Taip pat parketą rekomenduojama valyti reguliariai, bent 1–2 kartus per savaitę.

Palaikykite tinkamą patalpos ir šildomų grindų temperatūrą

Stenkitės patalpoje palaikyti tam tikrą temperatūrą ir drėgmę. Pavyzdžiui, karštuoju metų laiku naudokite oro drėkintuvus, jog išlaikytumėte 40–60% oro drėgmę. Turėdami grindinį šildymą, stebėkite grindų paviršiaus temperatūrą. Svarbu, kad paviršiaus temperatūra nepakiltų aukščiau +27°C. Be to, atsižvelkite į temperatūrų svyravimus – rekomenduojama, kad per parą temperatūrų svyravimai nebūtų didesni nei 5°C.

Nepalikite vandens lašų

Išsiliejus vandeniui ar bet kokiam kitam skysčiui, patariama kuo greičiau grindis nusausinti. Kitu atveju, laiku neišvalius skysčio, toje vietoje gali atsirasti dėmė ar grindų deformacija. Taip pat šios dangos valymui specialistai pataria naudoti specializuotas, parketlentėms skirtas valymo priemones.

Valydami grindis, nenaudokite kietų ir aštrių šveitimo priemonių, nes tai gali palikti įbrėžimų žymes. Parketą galima šluoti švelnia šluota arba trupinių ir dulkių surinkimui tiesiog naudoti siurblį. Prieš plaudami grindis, įsitikinkite, jog šluostė tinkamai išgręžta. Norint pasiekti geriausią rezultatą, patariama po plovimo dar kartą nusausinti.

Norėdami ilgam išsaugoti medinių grindų grožį, atsižvelkite į aukščiau minėtus patarimus. Parketo grindys dažnai neatsiejamos nuo jaukaus namų interjero. Tinkamai prižiūrėdami stilingą dangą, galėsite mėgautis jos išskirtine kokybe ir džiaugtis ilgaamžiškumu.

reklama

116 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.