Home » Šeimai ir namams » Kaip prižiūrėti ketaus keptuvę?

Kaip prižiūrėti ketaus keptuvę?

Kaip prižiūrėti ketaus keptuvę?

Įsigijus naują ketaus keptuvę parduotuvėje ar galbūt paveldėjus ją iš senelių svarbiausia žinoti, kaip šį virtuvės reikmenį tinkamai prižiūrėti. Tokiu atveju ji išliks funkcionali ne vieną dešimtį metų ir keliaus iš kartos į kartą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines ketaus keptuvės savybes, supažindinsime, kaip ją prižiūrėti ir kaip išsirinkti geriausią.

Pagrindinės tokių keptuvių savybės

Ketaus keptuvės pasižymi tam tikromis išskirtinėmis savybėmis. Atitinkamai įkaitinus, joje ruošiamas maistas niekada neprisvils. Virtuvės reikmenys, pagaminti iš ketaus lydinio, kurį sudaro anglis ir geležis, yra pakankamai sunkūs. Dėl lydinyje esančios geležies, ketus jautrus vandeniui. Todėl netinkamai prižiūrint, ant keptuvės gali atsirasti rūdžių. Taip pat ši medžiaga sugeria kvapus, todėl svarbu paruoštą maistą perdėti į kitą indą.

Tinkama priežiūra


Nesvarbu, kur keptuvę įsigijote, prieš naudojimą privaloma ją išplauti nedideliu muilo kiekiu ir karštu vandeniu. Sakoma, kad muilas gadina ketaus paviršių, tačiau tai netiesa. Nedidelis jo muilo padės pašalinti po gamybos proceso likusius nešvarumus arba susidariusius rūdžių gabalėlius. Svarbiausia, kad keptuvė po plovimo būtų gerai nusausinama ir padengiama plonu augalinio aliejaus sluoksniu.

Kokią ketaus keptuvę rinktis?

Ketaus keptuvių, kaip ir kitų virtuvės reikmenų, pasirinkimas šiandien ypač platus. Ieškant sau tinkamiausio varianto reikėtų atidžiai įvertinti lūkesčius. Jei planuojama gaminti ne tik ant viryklės, bet ir orkaitėje, rekomenduojama rinktis keptuvę su atitinkamai tam pritaikyta rankena. Jei dažniausiai bus kepama mėsa, ne tik puikiam skoniui, bet ir išvaizdai išgauti rekomenduojama išbandyti grilio tipo keptuvę. Renkantis tokius virtuvės reikmenis būtina apgalvoti, kam jie bus naudojami. Tai padės išvengti nesklandumų ir nepatogumų ateityje.

Jau kurį laiką galvojate apie naują ketaus keptuvę? Tuomet galbūt dabar pats metas ją įsigyti? Peržvelkite platų Zana.lt asortimentą ir užsisakykite norimą indą internetu. Tai itin patogu ir greita.

reklama

140 Iš viso matė 4 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.