Home » Gallery » Aktualijos » Įsigyjantiems saulės elektrines ir šilumos siurblius – naujas paramos etapas

Įsigyjantiems saulės elektrines ir šilumos siurblius – naujas paramos etapas

Įsigyjantiems saulės elektrines ir šilumos siurblius – naujas paramos etapas

Nuo sausio 10 d. visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį, gali teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.

Kaip ir ankstesniais metais, šįmet finansinė APVA parama siekia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios. Tai galioja tiek ant stogo montuojamoms, tiek ir nutolusioms saulės elektrinėms iš saulės parkų. Parama bus skiriama už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinės dalies įsigijimą. Tai reiškia, kad vienas paraiškos teikėjas gali susigrąžinti iki 3230 eurų.

Skaičiuojama, kad pasinaudojus APVA parama investicija į saulės elektrines atsiperka jau po 5–6 metų.

Be to, APVA parama gali pasinaudoti ir saulės elektrinę jau turintys gyventojai, kurie nori padidinti jos galią. Už vieną įrengtą papildomą kW jie gali gauti 243 eurus. Galimybe pasinaudoti šia parama turi visi gyvenamųjų arba sodo namų savininkai.

Naujasis paramos kvietimas galiausiai aktualus ir tiems daugiabučių ir individualių namų savininkams, kurie nori atsisakyti iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių, o vietoje jų įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo. Šiuo atveju APVA gali kompensuoti net iki 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

APVA inf.

97 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.